Відповідь на питання "Чому Трамп обожнює Путіна?" можна знайти в документальному фільмі Олівера Стоуна "Інтерв'ю з Путіним", пише журналістка Маша Ґессен для американського видання.

Читайте також: У Путіна розповіли, де він дивитиметься про себе фільм з "русофобської країни"

"Схоже, Стоун так само гаряче захоплюється Путіним, як і Трамп. Знявши свою взаємодію з ним для фільму, він оприлюднив обставини, на яких ґрунтується подібне захоплення", – йдеться в статті.

Так, Ґессен перераховує п'ять умов.

1. "Невігластво". Знання Стоуном біографії Путіна і російської історії дуже нечіткі і поверхневі. "Невігластво Стоуна в тому, що стосується його теми, дозволяє йому некритично сприймати те, як Путін бреше", – вважає журналістка.

2. "Любов до могутності і величі". Автор наводить кілька прикладів з фільму: наприклад, "Стоун декламує Путіну його власні цитати про анексію Криму. Стоуну, схоже, подобається вимовляти слова Путіна. Путіну приємно чути власні думки, хоч і англійською", – розмірковує Ґессен далі.

Читайте також: Я просто люблю диктаторів, – Стоун про інтерв'ю з Путіним

3. "Загальні забобони". Як зазначається, "Стоун і Путін дуже бояться мусульман".

4. "Нездатність або небажання відрізняти факти від вигадок". Протягом інтерв'ю складається враження, що Стоун ставить Путіну заздалегідь обговорені питання, які, ймовірно, були вигадані співробітниками апарату російського президента, йдеться в статті.

До прикладу, Стоун запитує Путіна про замахи на його життя. "Є п'ять спроб, про які я чув", – говорить він впевнено. "Хоча ні я, ні інші жуналісти не чули ні про п'ять, ні про чотири, ні навіть про одну спробу вбити російського президента (хоча російські правоохоронні органи стверджували, що зірвали один або два плани). Але Путін абсолютно не здивований цим питанням і відповідає на нього впевнено", – зазначає Ґессен.

5. "Моральний нейтралітет". "Щоб практикувати невігластво, расистські забобони, любов до могутності і повне нехтування достовірністю фактів, потрібно жити у світі, де все може означати все що завгодно і ніщо не є безперечним", – йдеться в статті.

"Звичайно, Олівер Стоун – це не Дональд Трамп. Але він поділяє з ним певний спосіб світосприйняття – і розкіш, що формує такий спосіб життя, і спроби зробити з цього спектакль", – робить висновок автор публікації.

Читайте також: Фейк від Путіна: президент Росії показав Стоуну підроблене відео про обстріл Сирії авіацією РФ