Як підкреслив політичний аналітик і колишній нардеп Олександр Доній, Україні передусім слід навчитися берегти те, що їй належить, передає "Главред". Відтак, підкреслює експерт, всі заяви про повернення Кубані та Воронезької області є проявом російського імперського мислення на кшталт "не вистачає територій".

Читайте також: Кубань – Україна: у Києві задумалися над появою вулиці з відповідною назвою

"Яких вам територій не вистачає? Україна має найбільшу територію в Європі, і, перш за все, треба впорядкувати ту, що є, а у нас ще розмірковують про додаткові", – зауважив експерт.

За його словами, в українців простежується дуже багато російського стереотипного мислення.

"Той, хто мріє про Кубань, нехай поїде в Буджак і спробує зайнятися розповсюдженням мови в українських (в українських, не в болгарських або молдавських!) селах", – зазначив аналітик.

Водночас він додає, що українцям "потрібно працювати над вирішенням внутрішніх проблем, а не думати про те, як кубанців оголосити українцями, оскільки ті "не хочуть бути українцями, а на території Кубані вірмен – більше, аніж українців".

"Навіщо нам ще якісь території? Нехай будуть краще окремі держави", – вважає Доній.

На переконання екс-парламентаря, варто сприяти деімперіалізації Росії, інакше на українській території завжди буде йти війна. Він переконує, що Україні потрібно не просто мріяти про те, що Кремль надасть свободу деяким територія, але й мати відповідну внутрішню та зовнішню гуманітарну політику.

"Я б на місці керівництва нашої держави створив би тут центри з випуску татарської літератури (не кримськотатарської, а волзьких татар). Якщо вони не можуть у себе друкувати критичну літературу, її можна було б видавати тут, в Україні, а потім доправляти їм туди. Якщо ми говоримо про Кубань, то можна було б постачати книги на кубанській балачці, аналогічно книги донською мовою", – констатував фахівець.

Читайте також: "Міст до української Кубані": Омелян здивував коментарем щодо будівництва Кримського мосту

Як прояснює він, річ у тім, що зараз це – етнічні групи, які все більше русифікуються, а колись їх розглядали як окремі етноси.

Україна повинна бути зацікавленою ​​в такій діяльності, щоб все більше регіонів Російської Федерації набували самостійності. Дуже часто у них не вистачає внутрішнього ресурсу, тому їм теж хтось повинен допомагати,
– підсумував Доній.