Майже чотири місяці тому в різних куточках світу одночасно опублікували компромат на високопосадовців і знаменитостей у різних країнах. Інформація про наявність у можновладців заокеанських рахунків призвела до низки гучних відставок і судових справ. А от в Україні все спустили на гальмах.

В квітні на 24 Каналі "Слідство.Інфо" оприлюднив розслідування про президентські офшори. В фільмі-розслідуванні йшлось про те, що Президент саме під час Іловайської трагедії створив компанію в офшорній зоні на британських Віргінських островах. Туди вивів активи корпорації Roshen, щоб не сплачувати в Україні податки з продажу, а це – пів мільярда доларів.

Читайте також: Як поживають заокеанські офшори Порошенка і що він ще приховав

Українські журналісти працювали над розслідуванням разом з іноземними колегами та економічним експертами, бо українські – відмовились.

Після виходу фільму правоохоронці зробили вигляд, що нічого не сталося. Та й громадськість відреагувала на диво мляво. І не лише тому що на тлі війни офшори глави держави здаються не такими важливими, а й тому що самі не звикли чесно платити податки.

Читайте також: Порошенко категорично відкинув звинувачення у причетності до офшорів

А от ісландцям знадобилось лише два дні. Наступного дня після публікації журналістського розслідування про офшори прем'єра, на вулиці Рейк'явіка вийшли люди з вимогою його відставки. Глава уряду так і зробив. Аргентинці не пощадили навіть зірку футболу Ліонеля Мессі. Суд присудив йому з батьком 21 місяць ув'язнення.

У Росії, так само як і в Україні, громадськість жодним чином не відреагувала на офшори Путіна і його оточення. Хоча у нас принаймні намагались створити ТСК, але не вистачило голосів. А загалом Панамські документи довели, що більшість сильних світу цього живуть подвійним життям, але доки їм це дозволяє громадськість.

Читайте також: Як Порошенко передавав "Roshen" через офшори: з'явились нові дані