Задимлення може переміститись в сторону Вишгорода та Києва. Але рівень радіації в межах норми.

До теми Біля Чорнобиля спалахнули потужні лісові пожежі: запах гару дістався Києва

Наразі пожежникам важко ліквідувати займання через вітер та нестачу технічних ресурсів, оскільки окупанти викрали та понищили багато техніки. Ситуацію ускладнюють і ворожі міни.

На цей момент маємо найбільшу за поточний рік пожежу масштабом більше ніж 1 500 гектарів в районі КПП "Зелений мис" в Опачицькому лісництві. Гасіння ускладнене вітром, обмеженими технічними ресурсами у зв'язку з наслідками окупації – викраденням та знищенням великої кількості техніки й пального, а також загрозою вибухів мін,
– повідомили у Держагентстві з управління зоною відчуження.

До гасіння пожежі залучили співробітників 11 Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Київській області та пожежників ДСП "Північна Пуща".

У випадку задимлення міська влада закликає жителів столиці зачиняти вікна та за можливості не перебувати на відкритому повітрі. Окрім того, за наявності варто увімкнути системи кондиціонування та очищення повітря.

Чому спалахнули пожежі

На це є декілька причин. Загалом наразі рівень пожежної небезпеки суттєво підвищився у зв’язку із початком сухої, вітряної погоди. Часто джерелами спалаху стають міни, які залишили по собі окупанти, а також сигнальні ракети.

Пожежники просять громадськість допомогти зібрати необхідне: чого не вистачає

  1. Камери відеоспостереження – 360, зовнішні, IP, висока розподільна здатність, Hikvision або AXIS або Bosch або аналоги – 3 – 5 штук.
  2. Дрони-розвідники типу DJI Mavic 2/3 – 2 – 4 штуки (бажано з додатковими акумуляторами).
  3. Рації персональні типу Motorola DP 4401E (UHF 430-470 МГц, VHF 134-174 МГц, 5 Вт, 32 канали) – 20 – 50 штук та автомобільні типу Motorola 4600E (25 Вт, 136-174 МГц) – 4 – 8 штук.
  4. Пальне – дизель та бензин у будь-якій кількості.

Останні пожежі в Україні: коротко

  • 17 травня пожежа трапилась поблизу села Страхолісся Вишгородського району. Хоч це було досить складно, її вдалось ліквідувати.
  • Окупанти вщент випалюють Гірське та Золоте, що на Луганщині. Через обстріли ворога в ніч на 17 травня там спалахнули масштабні пожежі.
  • 15 травня пожежі спалахнули в тимчасово окупованому Маріуполі. Вони виникають через короткі замикання при кожній спробі росіян відновити електропостачання.
  • Ввечері 12 травня російські військові випустили 12 крилатих ракет по Кременчуку. Більшість влучила в місцевий нафтопереробний завод. Тому в місті спалахнули масштабні пожежі. Їх вдалось загасити тільки під ранок.
  • Найболючішим місцем є Херсонська область, де пожежі вирують ще з середини квітня. Територію тимчасово контролюють російські ворожі сили, і вони навіть не намагаються ліквідувати займання. Понад тиждень тому вогонь перекинувся на унікальну пам'ятку природи – Кінбурнську косу. Тепер вона під загрозою знищення.

До теми – біля Чорнобиля масштабна пожежа: дивіться відео, чи є радіаційна небезпека