Речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук у етері телемарафону розповів, що тут багато факторів. За його словами, відповідно до конвенції ООН, росіяни не можуть вивести та завести свої кораблі через протоки Босфор та Дарданелли та само як і наша держава не може цього зробити.

Дивіться також "Корисні ідіоти" на службі Кремля: як діє розгалужена мережа російської пропаганди в Європі

Поповнення не має сенсу

Плетенчук зазначив, що вийти із акваторії Чорного моря росіяни не можуть собі дозволити, тому що в них є там узбережжя в Чорному та Азовському морях.

Не виконувати завдання з охорони своїх територіальних вод вони так само собі дозволити не можуть, тому що це буде відверта капітуляція,
– пояснив речник ВМС.

Водночас росіяни мають можливість поповнення корабельного складу Чорноморського флоту обмеженою кількістю кораблів, тому що сполучення із Азово-Чорноморським районом у Росії є.

Тут по-іншому питання стоїть: чи є в цьому сенс, тому що вони зараз обмежені у застосуванні наявних кораблів. Який сенс додавати ще мішені для Сил оборони України в Чорному морі?
– риторично запитав Плетенчук.

Україна перехопила ініціативу в Чорному морі

  • Україна вже перехопила ініціативу в Чорному морі. Наша держава диктує свої умови ведення бойових дій. Про це заявив речник ВМС ЗСУ. Дмитро Плетенчук наголосив, можна говорити про позитивну тенденцію наших дій у Чорному морі.
  • Спікер зауважив, сьогодні досить складно прогнозувати, що нас очікує в поточному році. Адже не слід списувати з рахунків наявний корабельний склад російського Чорноморського флоту. Агресор адаптується до нових викликів й реагує на них.
  • Плетенчук додав, що станом на зараз у нас це виходить, однак, потрібно працювати надалі. Адже, за словами командувача ВМС ЗСУ, кожне судно під військовим прапором у Чорному морі для нас є законною ціллю.