Таке рішення ухвалив Дніпровський райсуд Києва. На подовженні запобіжного заходу без права внесення застави наполягала сторона обвинувачення.

Читайте також Венедіктова заявила, що може пишатися справою Гандзюк

Позиція потерпілої сторони

Там виступали й за відсторонення від посади. Євгенія Закревська, яка захищає у суді потерпілу сторону, пояснила, чим могла б загрожувати зміна запобіжного заходу.

За її словами, його зміна або послаблення навіть щодо одного з підозрюваних могли б унеможливити розгляд справи. Адже, ймовірно, були б спроби впливу на слідство та свідків.

Вважаю, що це єдина можливість довести цю справу до вироку. Інакше, якщо буде зміна запобіжного заходу, є ризики,
– пояснила вона.

Про що клопотав захист підозрюваних

Адвокат підозрюваного Олексія Левіна вніс клопотання про зміну запобіжного заходу на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета.

Він запевнив, що це не дозволить його підзахисному переховуватися від слідства. Мовляв, тримання під вартою у цьому випадку є необґрунтованим.

Сам Олексій Левін під час судового засідання поскаржився на відсутність належної медичної допомоги після того, як він переніс COVID-19.

Водночас захист Владислава Мангера клопотав про запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання або домашнього арешту. Мовляв, він був під заставою та не порушував закону.

Справа Гандзюк: що варто знати

  • Катерина Гандзюк – херсонська активістка. Її облили сірчаною кислотою 31 липня 2018 року. Жінку госпіталізували з численними хімічними опіками.
  • Кислота потрапила активістці на спину, голову, руку, а також в око. Медики боролися за її життя кілька місяців. 4 листопада вона померла у лікарні на 34 році життя.
  • Замовником вбивства слідство вважає голову Херсонської облради Владислава Мангера, а посередником – Олексія Левіна. Вони під вартою з 20 серпня 2020 року.
  • У лютому 2021 року одного із фігурантів справи про вбивство активістки засудили до 5 років позбавлення волі. Мовиться про Сергія Торбіна. Він визнав свою провину.