Тейлор напередодні від'їзду записав відео, в якому пригадав найяскравіші події, що сталися в Україні за час його дипмісії. Звернення він доповнив чарівними світлинами-спогадами.
Цікаво: У США оцінили Зеленського і Порошенка у питанні протистояння Путіну
Дипломат відзначив, що приїхав в Україну у червні і знав, що буде тут обмежений період часу.
Це був чудовий час! Було обрано нову Верховну Раду, з’явилися нові можливості просувати реформи, запрацював Вищий антикорупційний суд… Відбувся прогрес у поверненні миру на Донбас, телефонні дзвінки між президентами Зеленським і Путіним, обмін полоненими. Час мого перебування був надзвичайним – і далі будуть великі часи,
– наголосив Тейлор.
Вільям Тейлор – у 2006-2009 роках був послом США в Україні за президентства Джорджа Буша. Улітку 2019 його попросили повернутися на представницьку посаду до України після несподіваної відставки колишньої пані посла США в Україні Марі Йованович.
Він додав, що нові високопоставлені візитери з США демонструють сильну підтримку Україні. Про це свідчать санкції проти скандального російського газопроводу "Північний потік-2".
До теми: Представник США в Україні йде у відставку: що це означає
Також Україну підтримують обидві американські партії – демократи та республіканці. Це дає великі можливості у двосторонніх відносинах країн.
"Я дуже оптимістичний щодо України. Я радий, що моя заступниця – заступниця Голови Місії США в Україні Крістіна Квін замінить мене на цьому посту. Це гарна нагода для неї та України будувати наші відносини", – підсумував Тейлор.
Підсумкове звернення Тейлора до українців: відео
Що відомо про Крістіну Квін?Народилася і виросла в Каліфорнії, за освітою політолог, магістр зі стратегічних досліджень Військового коледжу армії США.
З 2013 року по квітень 2019 року працювала виконувачкою обов’язків заступника голови місії у посольстві США в Парижі, ще раніше працювала в Таїланді та Британії, у Москві та Брюсселі.
Крістіна Квін вже була повіреною у справах США в Україні – після скандального звільнення пані посла Марі Йованович. Квін прибула до Києва 28 травня та працювала головою місії до призначення Тейлора у червні.