Начальник ГУР та командувач Сухопутних військ розповіли у документальному проєкті Дмитра Комарова "Рік. Харківщина. Фільм 2", завдяки чому вдалося досягти успіху під час Слобожанського контрнаступу, передає 24 Канал.

Важливо Відродження з попелу і життя з чистого листа або як виглядає Ізюм через рік після звільнення

Слобожанський контрнаступ: секрет успіху

Олександр Сирський зауважив, що це дійсно був блискучий контрнаступ.

Це дало можливість довести до всіх, що ми маємо унікальний шанс переламати хід бойових дій. І цю унікальну можливість треба використати,
– підкреслив генерал-полковник.

Начальник ГУР зауважив, що у ході ведення бойових дій було деокуповано майже всю Харківську область. І це був неймовірний успіх для всієї України. Також генерал-лейтенант відповів, що саме відіграло головну роль.

Раптовість і швидкість, і рішучість дій,
– підкреслив Буданов.

Командир спеціальної штурмової роти спецпідрозділу ГУР Kraken "Чіча" зауважив, що це професіоналізм. Робили все секретно, тихо.

Начальник управління СБУ Харківщини розповів, що однією з основних умов, яку доводили до всіх – комбригів, командирів середньої ланки тощо, була саме таємничість.

Навіть окремим військовослужбовцям рядового складу доводили їх цілі і задачі вже в останній момент,
– зауважив Олександр Куць.

Читайте також Знищені домівки та нескорені духом люди: як живе Балаклія через рік після звільнення

Сирський назвав головну проблему росіян під час контрнаступу ЗСУ

"Самі темпи наступу були такі, що противник не міг зрозуміти, де власне перебувають наші війська, тобто війська були постійно в динаміці. Тому це для них (росіян – 24 Канал) була проблема. Вони звикли до ведення вогню по статичних цілях", – підкреслив командувач Сухопутних військ.