"Мова боронить українське серце", – сказав президент і члени його фракції написали законопроект. Щоправда, він про всі мови, якими люди розмовляють в Україні, бо автор законопроекту вважає, що ніякого додаткового захисту державна мова не потребує.

Читайте також: Голосування за мовний закон – чергове підтвердження фальшивого патріотизму Порошенка, – Крулько

Ще один альтернативний закон "Свобода" внесла ще в 2012 році. Напротивагу сумнозвісному закону Ківалова-Колесніченка, який нещодавно скасував Конституційний суд, більшість парламентарів та профільний комітет критикують обидва законопроекти. Мовляв, вони залишають принцип регіональних мов. Якщо третина громади хоче в публічному і державному житті користуватись іншою мовою – має на це право.

Отже, профільний комітет пропонує підтримати законопроект, який впроваджує в життя використання державної мови в усіх публічних сферах. Під ним підписались 77 депутатів з майже усіх фракцій парламенту. Його ж підтримує громадськість та уряд.

Депутати проголосували за мовний закон
Депутати проголосували за мовний закон

Блок Петра Порошенка обіцяє теж підтримати. Коли ж дійшло до голосування, президентська фракція наполягала на безпрецедентному, не передбаченому законом ухваленні за основу 2-х законопроектів: комітетського і їхнього. Так намагалися завалити голосування за документ.

Не грайтеся національними інтересами, не вішайте на борди одне, хоча насправді робите інше,
– сказав нардеп від ВО "Батьківщина" Іван Крулько.

Після півгодини подібних виступів і з десяток провальних голосувань, президентська фракція таки здається.

А президент вже встиг розкритикувати опонентів за піар на мові. І закликав до 2 читання зробити законопроект більш збалансованим. Депутати його фракції обіцяють запропонувати безліч правок. На це мають 2 тижні.

Нагадаємо, у четвер, 4 жовтня, Верховна Рада схвалила законопроект, який повинен захистити українську мову. За приниження та зневагу до української мови каратимуть штрафами та навіть ув'язненням.