Про це в прямому ефірі 24 каналу розповів журналіст Zaxid.net Андрій Дрозда. Він сказав, що справа справді резонансна. Розслідування, яке вони провели за місяць, викрило неймовірні пласти корупції, мафіозних домовленостей, які вразили.

Читайте також: Більше автономії та грошей: в Україні змінять принцип фінансування вищої освіти

"Це явно не рівень львівських журналістів-розслідувачів копати далі. Без підтримки найвищого керівництва держави ми ради не дамо. Всі замітають сліди, тому треба швидко організуватися, щоб не дати змогу зловмисникам приховати ознаки злочину", – зазначив журналіст.

Ми знайшли інсайдерів в університетах, які надали нам інформацію. КНУ імені Шевченка приховував до останнього моменту, що у них є у внутрішній базі інформація про Олену Живко, яка насправді там ніколи не навчалася,
– заявив Дрозда.

Як зазначив журналіст, існує спеціальна індустрія в цій сфері, яка продає дуже якісні підробки, включно з дипломними роботами та журналами відвідуваності в університетах.

Виявилося, що престижні ВНЗ нашої країни теж таким займаються. У нас є дані, що дипломи факультетів міжнародних відносин київських університетів можуть коштувати навіть 50 тисяч доларів. Людина може взагалі не з’являтися на заняття, але їй видадуть диплом магістра чи спеціаліста і підроблять всю звітність,
– розповів журналіст.

"Дипломи лінгвістичної спеціальності можуть коштувати 5-6 тисяч євро. А надрукувати просто підроблений бланк, без закріплення у державних базах, буде коштувати близької одної тисячі доларів. Проте таку підробку можна дуже швидко виявити і спростувати", – додав Андрій Дрозда.

Дивіться більше у відео:

Що відомо про розслідування

У соціальних мережах Олена Живко вказує, що у 2011 році закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка за фахом юрист. Журналісти ZAXID.NET провели розслідування і виявили, що у відкритому реєстрі документів про освіту диплом ідентичний з документом Живко отримала інша людина, випускник цього університету.

А диплом Живко фігурує лише у внутрішній базі вишу. Журналісти з'ясували, що активістка купила собі підроблений документ через одну з фірм, які цим промишляють. А насправді ж, навчалася у приватному університеті у Львові, але була відрахована ще на третьому курсі.