За наявною інформацією, до України він прибув наприкінці минулого тижня. Зробив він це для того, щоб поділитися з Володимиром Зеленським своїми очікуваннями щодо планів Росії.

Читайте також Війна буде довгою, та чи готові до цього на Заході: що про Україну пишуть іноземні ЗМІ

Деталей не розкривають

Директор Бернс відвідав Київ, де зустрівся з колегами з української розвідки, а також з президентом Зеленським і підтвердив нашу незмінну підтримку України в її захисті від російської агресії,
– зазначив чиновник зі США.

Зі зрозумілих причин, інформацію, яку Бернс озвучив Зеленському, не розголошують. Тож про плани Кремля відомо лише тим, хто зустрічався з директором ЦРУ у Києві. Водночас відомо, що їх високо оцінила українська влада.

Росія може відновити наступ навесні

Водночас у виданні нагадують про вже очевидні плани Кремля. Вони передбачають можливе відновлення наступу навесні 2023 року.

Для цього ворог уже намагається залучити ще кілька сотень тисяч солдатів. Нагадаємо, що у грудні 2022 міністр оборони Сєргєй Шойгу оголосив, що військовий персонал Росії планують наростити до 1,5 мільйона осіб до 2026 року. Зауважимо, що наразі мовиться про 1,1 мільйона.

Як зазначають аналітики, цього разу ворог може краще підготуватися, якщо порівнювати з кампанією часткової мобілізації восени 2022 року. Тоді окупанти буквально за тиждень – два гнали на фронт тих, кого вдалося забрати до війська. Цього разу у загарбників достатньо часу, щоб підготувати бійців. На цьому наголошують у західній розвідці.

Яка ситуація з мобілізацією

  • Відомо, що у Росії починають готуватися до нової хвилі мобілізації. Цього разу у бій можуть кидати ще більше мешканців Москви та інших центральних регіонів.
  • Що стосується можливого добору до війська ще 500 тисяч бійців, то з цим у ворога можуть бути проблеми. Причому не так з людським ресурсом, як з його оснащенням. У цьому переконаний військовий експерт Олександр Коваленко.
  • Наостанок нагадаємо, що ворог уже втратив 118 530 своїх військових. Про це свідчить статистика від Генштабу ЗСУ. Зауважимо, що ці цифри приблизні та можуть бути більшими. Все тому, що точно підрахувати знищених окупантів у зонах ведення активних бойових дій неможливо.