Про це міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів під час форуму "Україна. Рік 2024". За його словами, дистанційне застосування безпілотників на полі бою – питання часу, інформує 24 Канал.

Не пропустіть Це буде потужний кулак, – у Сирського назвали мету створення Сил безпілотних систем

Дистанційне керування дронами – можливе

Віцепрем'єр Михайло Федоров заявив, що у майбутньому керувати БпЛА зможуть оператори, які не перебувають у зоні бойових дій. До того ж застосування буде масовим.

Щоб не було багато спойлерів. Це вже працює, тільки тепер продуктова лінійка розшириться, наскільки багато різних типів БпЛА можна запускати дистанційно. Але, по факту, нинішні технології дозволяють це робити,
– наголосив Федоров.

Такі потужні кроки можливі завдяки співпраці із західними партнерами. Україна має доступ до найкращих технологій та використовує супутниковий зв'язок країн НАТО.

Наразі мовиться не про всі типи БпЛА або платформ, і не про масове застосування, але, на думку віцепрем'єра, це питання часу.

Федоров на уточнювальне питання про те, чи зможуть у такий спосіб воювати на полі бою хлопці-геймери, які перебувають десь у Вінниці чи Львові, відповів стверджувально.

Знову-таки, щоб не спойлерити, по суті – так,
– констатував очільник Мінцифри.

Україна нарощує спроможності БпЛА

  • Дві українські розробки безпілотників – аналогів російського "Ланцету" – пройшли перші тестування і зараз будуть випробовуватись у бойових умовах. Нещодавно тестувалися дрони-камікадзе від чотирьох українських компаній.
  • Наша держава досягла паритету з Росією у дальніх дронах, однак зупинятися на досягненому не збирається. Мінцифри переконує, що українське виробництво безпілотників безперервно зростає, а компанії-виробники масштабуються.
  • До того ж Україна вироблятиме тисячі далекобійних дронів, здатних завдавати ударів углиб Росії вже до кінця 2024 року. Наразі у нас працює близько 10 компаній, які розробляють БпЛА, які можуть досягти Москви та Санкт-Петербурга.