Зокрема, таку позицію висловили депутати Бундестагу Маркус Фабер та Костянтин фон Ноц. Вони вважають, що інциденти на двох військових базах у Кельні й Гайленкірхені можуть бути пов’язані з диверсійною операцією Росії.

До теми Німеччина більше не розслідує інцидент на авіабазі в Кельні як диверсію: чому так

Росія може бути причетною до диверсій в Німеччині

Депутат Вільної демократичної партії та голова комітету Бундестагу з питань оборони Маркус Фабер заявив, що за актами саботажу в казармах у місті Кельн стоїть Росія. На його думку, найбільше в цьому зацікавлений саме Путін.

Через часову близькість інцидентів у двох казармах можна припустити, що ворожий суб'єкт хоче продемонструвати свої диверсійні можливості тут, у нас. Суб’єкт, який зараз найбільше в цьому зацікавлений, – це Путін,
– заявив Фабер.

Таку думку має й інший депутат Бундестагу – Костянтин фон Ноц. Представник Партії зелених і голова комітету парламентського контролю Бундестагу наголосив, що в уряді дійсно існують підозри, що Росія може бути причетною до інцидентів на військових базах НАТО. Ноц додав, що інциденти на базах можуть бути російськими диверсійними операціями, а Німеччина вже має "конкретні робочі гіпотези".

"Ніхто не повинен сумніватися в тому, що щось подібне можливо, і що Росія також має достатню скрупульозність, щоб здійснювати такі дії", – додав депутат Бундестагу.

Раніше стало відомо, що на військові базі НАТО у німецькому місті Гайленкірхен, а також на базі у Кельні виявили забруднення питної води. Військові бази відразу закрили, а в Німеччині почали розслідування.