Альянс бачить проблему так – Росія проводить окупаційну, загрозливу політику. Про це заявив в інтерв'ю депутат Європарламенту від Литви Пятрас Ауштрявічюс.

Варто прочитати Ми надто довго жили за сценарієм Путіна, – євродепутат закликав до рішучих дій

За його словами, найголовніше те, щоб в НАТО з'явилась політична воля розв'язувати це питання. В Альянсі повинні дивитись на Україну як на державу, яка стане членом організації.

Тоді рішення з'явиться не військовим шляхом. Буде політичне рішення на стороні України. Саме до такого розв'язання ситуації і потрібно підходити,
– зазначив Ауштрявічюс.

"Тут ще багато "витече води". Але до цього потрібно готуватися: політикам, військовим, суспільству. Всі повинні працювати на один приклад, щоб країна якнайшвидше стала членом НАТО", – додав євродепутат.

Повне інтерв'ю з Пятрасом Ауштрявічюсом: дивіться відео

Вступ України в НАТО: що відомо

  • У 2020 році Україна отримала статус учасниці Програми розширених можливостей НАТО, водночас обіцяний План дій щодо членства їй так і не надали.
  • У травні 2021 року держава отримала пакет Цілей партнерства Альянсу. Україні надали його першій зі всіх держав-партнерів НАТО.
  • Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден вважає, що членство України в організації стане можливим, коли держава поборе корупцію.
  • Верховна Рада планує розглянути звернення до Конгресу, в якому мовиться про надання Україні статусу основного союзника США поза НАТО.