На реалізацію цієї програми виділено 5 мільярдів гривень. Про це повідомила перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.

Кожен з продуктових наборів містить запас продуктів тривалого зберігання, якого одній людині має вистачити на місяць проживання. Над реалізацією програми за участю Координаційного штабу з гуманітарних і соціальних питань, за даними міністерки, працюють 24 обласні військово-цивільні адміністрації та військово-цивільна адміністрація Києва.


Що є у продуктовому наборі / Інфографіка Мінекономіки

Свириденко зазначила, що зусиллями штабу вдалося налагодити безперервне постачання гуманітарних вантажів через західний кордон.

Передусім у складі гуманітарної допомоги надходять:

  • продукти;
  • одяг;
  • взуття;
  • лікарські засоби;
  • товари медичного призначення;
  • засоби гігієни.

"Силами президента, ОП та уряду ведеться постійний діалог з міжнародними організаціями, урядами, іноземними посадовцями, які отримують від нас перелік найбільш гострих потреб та навзаєм спрямовують гуманітарну допомогу", – зазначила міністерка. До постачання гумдопомоги до постраждалих регіонів долучені, зокрема, Укрзалізниця та Укрпошта.


Детальніше про програму / Інфографіка Мінекономіки

Також, за словами Свириденко, Гуманітарний штаб створює торговим мережам належні умови для торгівлі необхідними товарами навіть у найвіддаленіших населених пунктах. Для забезпечення рітейлерів обіговими коштами Мінекономіки розширило кредитну програму "5 – 7 – 9%", нагадала міністерка.

Швидкі та злагоджені дії дозволяють вчасно реагувати на гуманітарні загрози в регіонах і гарантують продовольчу безпеку для мільйонів українців,
наголосила Свириденко.

Раніше посадовиця повідомила про створений Мінекономіки спеціальний чатбот, за допомогою якого українці можуть отримати інформацію про особливості функціонування трудового законодавства в умовах воєнного стану.