В Інституті Чорноморських стратегічних досліджень розповіли про факт порушення ембарго на російську нафту. Головні учасники інциденту – військова база США та компанія з Німеччини.
Дивіться також Країни G7 введуть санкції на російські алмази – про які обмеження йдеться
Не минуло й року
Так, 7 грудня о 02:40 танкер AVENCA привіз 50 тисяч тонн російських нафтопродуктів прямим рейсом з Новоросійська до військово-морської бази Норфолк.
За словами керівника Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, танкер, який привіз російську нафту до США, належить компанії з Німеччини, яка бере участь в ембарго.
Нагадаємо, що заборона на імпорт до Євросоюзу нафтопродуктів із Росії, зокрема бензину, дизеля, гасу, нафти й мазуту, набула чинності 5 лютого 2023 року.
Компанія з Німеччини через Новоросійськ доправила російські нафропродукти до США / Фото Facebook Андрій Клименко
Згодом керівник "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень" Андрій Клименко уточнив, що з'явилась інформація, що на борту танкера за документами міг бути розчин UAN (карбамідо-аміачної суміші), мінерального добрива, на які формально санкції не поширюються.
Ми продовжуємо роботу з уточнення вантажу. Тим більше, що Новоросійський порт ніколи не був спеціалізованим на експорті рідких добрив танкерами (це була спеціалізація балтійських портів). В Новоросійську лише планують побудувати такий термінал,
– сказав він.
Він наголосив, що на відміну від експертів та журналістів в західних країнах "Інститут Чорноморських стратегічних досліджень" знає, що для російської сторони, особливо, коли "пахне смаженим", підробити щось в контрактах та будь-яких інших документах, що супроводжують вантаж – зовсім не проблема, а звичайна практика.
Росія збагатилася на нафті
Попри низку обмежень ЄС щодо імпорту російських нафтопродуктів, країна-агресорка змогла примножити доходи від нафти на майже 11 мільярдів доларів. Цьогоріч Росія постачала імпортерам близько 45% нафти.
За даними ЗМІ, щомісячний дохід Росії від експорту нафтопродуктів наразі навіть більший, ніж до вторгнення в Україну. Москва знайшла спосіб, як обійти обмеження, що встановили "цінову стелю" на нафту – вона використовує поставки чере "тіньовий флот". Так, одна з країн, яка забезпечує так званий "тіньовий флот" Росії, – Греція. Її судна перевантажили цього року більше московської нафти, ніж конкуренти з інших країн.