Керівниця благодійного фонду "Крила надії" Наталія Ліпська розповіла 24 Каналу деталі. За її словами, фонд позиціює себе саме як медичний, тому й допомагає передусім людям з хворобами та пораненнями.
До теми ПЦУ переходить на Новоюліанський календар: коли відзначатимуть Різдво, Великдень та Миколая
"Терапія радістю"
Проєкт "Терапія радістю" спрямований на психологічну допомогу важкохворим дітям.
Діти є дітьми і, попри хвороби, вони не мають втрачати дитинство. У них мають бути звичайні дитячі радощі, позитивне налаштування, адже від цього на 50% залежить успішність і швидкість лікування,
– наголосила Ліпська.
У межах "Терапії радістю" в лікарнях проводять творчі заняття з дітьми та запрошують клоунів. Крім того, використовують "коробки хоробрості", з яких діти можуть взяти собі подарунок за мужність після якоїсь процедури.
"Це перемикає увагу дітей із самої маніпуляції – і вони менше бояться, менш травматично відбувається процедура", – пояснила Ліпська.
Щоб функціювала "Терапія радістю" в трьох львівських лікарнях і ще кількох за межами області, потрібно 1 200 000 гривень на рік – приблизно 100 тисяч на місяць.
Реквізити
"Захист захисників"
Проєкт "Захист захисників" спрямований на допомогу польовим медикам у порятунку поранених військових. Фонд збирається придбати й передати 500 медичних наплічників і ноші-волокуші, які дають змогу меншою кількістю людей евакуювати пораненого.
Наплічник коштує 4 250 гривень, а ноші – 6 500 гривень. Один комплект нош, наплічника і трошки такмеду – це 15 тисяч гривень.
Реквізити
День святого Миколая: що потрібно знати
- Оскільки Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар, змінились дати християнських свят. Зокрема, День святого Миколая у 2023 році святкуватимуть 6 грудня.
- Важливо не плутати Миколая і Діда Мороза, адже останній – російський персонаж, ще й не завжди позитивний. А от Миколай був реальною людиною та упродовж свого життя робив добрі справи.
- Дітям різного віку можна цікаво пояснити, чи існує святий Миколай. Найменшим сподобається історія про чарівну книжку, у яку він записує хороші й погані вчинки, а потім вирішує, чи дарувати подарунок.