Через обмеження у регіоні заборонена робота малого та середнього бізнесу. Однак податки та орендну плату підприємці мають сплачувати.

До теми Їх залишилось 10: МОЗ оновило список "червоних" областей України

Деталі протесту в Чернігові

Десятки людей вимагають від влади підтримки. Вони мали плакати з надписами "Право на гідне життя", "Досить вбивати малий бізнес", "Не можете лікувати – не заважайте працювати" та іншими.

З протестувальниками спілкувався мер Чернігова Владислав Атрошенко. Він наголосив, що робота міської влади ніяк не впливає на карантинні зони, обмеження визначаються урядом.


Чернігів перебуває у червоній карантинній зоні / Фото Суспільного

Щодо сплати податків, мер міста заявив, що міська рада начебто "думає, як їх компенсувати". Атрошенко зауважив, що сподівається на вихід Чернігова з червоної зони вже у четвер, 29 квітня.

Вимоги підприємців

Підприємці висунули певні вимоги. Вони прагнуть скасування заборони на здійснення підприємницької діяльності, яку обмежили через рішення органу місцевого самоврядування та Кабміну.

Актуально До лампочки, – мер Чернігова відреагував на карантин у місті

Серед вимог є відновлення повноцінної роботи торгових центрів, непродовольчих ринків, магазинів. Бізнесмени сподіваються отримати гроші з місцевого бюджету. Зокрема мовиться про компенсацію за:

  • відсотки від кредитів;
  • орендну плату;
  • заробітну плату;
  • податки;
  • втрачений дохід.

Підприємці вимагають скасувати сплату єдиного податку, платникам 2 групи спрощеної системи оподаткування за травень та червень 2021 року. Також вони очікують скасування податку на нерухоме майно та землю.