Через обмеження у регіоні заборонена робота малого та середнього бізнесу. Однак податки та орендну плату підприємці мають сплачувати.
До теми Їх залишилось 10: МОЗ оновило список "червоних" областей України
Деталі протесту в Чернігові
Десятки людей вимагають від влади підтримки. Вони мали плакати з надписами "Право на гідне життя", "Досить вбивати малий бізнес", "Не можете лікувати – не заважайте працювати" та іншими.
З протестувальниками спілкувався мер Чернігова Владислав Атрошенко. Він наголосив, що робота міської влади ніяк не впливає на карантинні зони, обмеження визначаються урядом.
Чернігів перебуває у червоній карантинній зоні / Фото Суспільного
Щодо сплати податків, мер міста заявив, що міська рада начебто "думає, як їх компенсувати". Атрошенко зауважив, що сподівається на вихід Чернігова з червоної зони вже у четвер, 29 квітня.
Вимоги підприємців
Підприємці висунули певні вимоги. Вони прагнуть скасування заборони на здійснення підприємницької діяльності, яку обмежили через рішення органу місцевого самоврядування та Кабміну.
Актуально До лампочки, – мер Чернігова відреагував на карантин у місті
Серед вимог є відновлення повноцінної роботи торгових центрів, непродовольчих ринків, магазинів. Бізнесмени сподіваються отримати гроші з місцевого бюджету. Зокрема мовиться про компенсацію за:
- відсотки від кредитів;
- орендну плату;
- заробітну плату;
- податки;
- втрачений дохід.
Підприємці вимагають скасувати сплату єдиного податку, платникам 2 групи спрощеної системи оподаткування за травень та червень 2021 року. Також вони очікують скасування податку на нерухоме майно та землю.