Поки скидається на те, що, допустивши наземну операцію турків, налаштованих проти режиму Башара Асада, Кремль хотів показати сирійському лідерові, що російська підтримка не безперечна, йдеться у редакційні статті Financial Times.
Читайте також: Розпалювання жорстокості та цинізм, – західні ЗМІ про спецоперацію Туреччини в Сирії
Водночас, як зауважує видання, у сусідній провінції Ідліб проросійські сили та війська Ірану ведуть наступ на повстанські угруповання, які підтримує Туреччина. Тож у чому б не полягав розрахунок Москви, її задовольняє вже те, що конфлікт у Сирії спричиняє розбрат між членами НАТО, зазначається в публікації.
Тим часом мета Туреччини щодо "Оливкової гілки" зрозуміліша. Реджеп Ердоган заявив, що наземна операція проти курдів проводиться в інтересах національної безпеки його країни, а також з метою "зачистки" Афрін та Манбіджа від терористів для того, щоб туди повернулися сирійці, які проживають у Туреччині.
Британська газета не заперечує реальність побоювань Туреччини за свою безпеку. FT пояснює, що США нещодавно заявили про те, що залишають свої війська в Сирії, а коаліція під їхнім керівництвом навчатиме 30-тисячні прикордонні сили в курдських районах.
Все це демонструє, наскільки сильно зруйнувалися американо-турецькі відносини, а Захід став обмежений у своєму впливі на "битви чужими руками" між іноземними державами, що відбуваються в Сирії, робить висновок видання.
Читайте також: США та Росія посилюють гонку військових баз в Сирії, – американське видання