Про це на своєму стрімі розповів військовий експерт Олег Жданов, інформує 24 Канал. За його словами, дрон може завдати таких же пошкоджень, як і граната. Пошкодження важливої частини танка може призвести до повної його несправності.
Читайте до теми Армія дронів за 2 дні знищила російської техніки на мільйони доларів
Головне завдання дрона – влучити у потрібне місце
Останнім часом у статистиці Генерального штабу ЗСУ можна спостерігати чималі втрати російських окупантів у техніці. Чималий вплив на знищення техніки ворога мають і дрони попри невеликий заряд.
Це нічого, що заряд малий. Якщо дрон потрапляє в моторний відсік чи паливні баки – танк виходить з ладу. Якщо при тому є попадання в люк – може здетонувати боєкомплект. Тому навіть маленький дрон може пошкодити танк,
– зазначив Олег Жданов.
Як правило, на відео з влучаннями дрона у танк, можна побачити пожежу. Вона призводить або до детонації, або до його повного згорання. В будь-якому випадку танк стає несправним.
"Навіть якщо звичайну гранату закинути в люк танка чи БМП, то після цього він може просто не завестись. Може бути пошкоджена бортова проводка, система подачі палива чи приціл", – зауважив військовий експерт.
Будь-яке з цих пошкоджень спричинить технічну несправність танку, що і є головним.
Однак не завжди з одного дрону можна знищити техніку. Деколи для цього потрібно два чи три запуски, щоб потрапити в "життєво важливий орган" танку чи БМП, щоб вивести їх з ладу.
Олег Жданов про знищення техніки за допомогою дронів: дивитись відео
Актуальні втрати ворога
Збройні Сили України невпинно знищують російських окупантів. Лише за 27 червня було ліквідовано близько 930 одиниць особового складу. А з початку повномасштабного вторгнення російська армія зменшилась на 227 100 осіб, що вже ніколи не посягнуть на нашу територію.
Величезних втрат росіяни зазнають і в техніці. Зокрема станом на 28 червня окупанти втратили:
- танків – 4036 (+0);
- бойових броньованих машин – 7847 (+13);
- артилерійських систем – 4089 (+6);
- РСЗВ – 627 (+1);
- засобів ППО – 387 (+1);
- літаків – 314 (+0);
- гелікоптерів – 308 (+0);
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 3499 (+7);
- крилатих ракет – 1261 (+0);
- кораблів /катерів – 18 (+0);
- автомобільної техніки та автоцистерн – 6774 (+2);
- спеціальної техніки – 563 (+0).