Що буде з гривневими депозитами

Середня дохідність за гривневими вкладами буде стабільно знаходитися на рівні – 3 – 6 місяці до 13,5% річних, а від 9 місяців до 1 року – 12,5 – 13% річних.

Читайте також Незабаром Україна може отримати новий транш від МВФ на 900 мільйонів доларів

Дмитро Замотаєв

Директор департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ

Стабільність за гривневими вкладами зумовлена головним чином сталою ставкою за 3-місячними депозитами (це 19%), а також досить низьким рівнем інфляції, який за підсумками січня-лютого навряд чи перевищить 1%. Відповідно до очікувань на найближчі 1 – 2 місяці ставка за депсертифікатами залишиться без змін і відповідно депозитні ставки суттєво не зміняться.

Ще на початку лютого деякі банки вдалися до збільшення ставок, що може сигналізувати про новий тренд у березні – конкурентну боротьбу за вклади клієнтів.

Посилення конкурентної боротьби між фінустановами за нових клієнтів може супроводжуватися появою на ринку нових депозитних продуктів, незначне покращення депозитних умов в чинних депозитних програмах або ж короткотерміновими акційними "весняними", "Великодними" програмами,
– сказав він.

Як зміняться валютні пропозиції

Серед валютних депозитів й надалі спостерігатиметься певний "штиль". Кількість нових вкладів зростатиме мінімально, але й глобального відтоку клієнтів не спостерігатиметься.

Натомість ставки за валютними депозитами залишатимуться майже без змін: так вклади в доларах терміном на 1 рік можуть дати прибуток до 1,8% річних, а в євро – до 1,5 – 1,6% річних з вектором до подальшого, але незначного зниження ставок,
– пояснив Замотаєв.

У перспективі 2 – 3 місяців прибуток за вкладами в доларах може наблизитися до 1,6% річних, а в євро опуститься до 1,2 – 1,4% річних.