“Ризики в світовій економіці є. Але базовий прогноз центральних банків і наш базовий прогноз, що все ж таки, поступово, ця криза в Єврозоні зійде нанівець. Але на це піде десь 9 місяців, не менше”, - сказав керівник Інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні Микола Івченко.
Утім, серйозніші ризики для гривні, як запевняють фахівці, можуть бути саме всередині країни. Це, зокрема, проблеми з торговельним балансом, зростання державного боргу, а також дефіцити державного бюджету та пенсійного фонду. Ці чинники, на думку експертів, могли девальвувати гривню ще в вересні. Проте тоді НБУ зміг втримати курс.
“Він вилучив 4 мільярди гривень з обігу в вересні. Готівки. Тому втримав курс гривні. Але в жовтні він це вже навряд чи зможе”, - вважає директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.
Враховуючи ці та інші фактори, що провокують девальвацію, до кінця року Івченко прогнозує курс нацвалюти на рівні 8 гривень 25 копійок за долар. Соскін же при збереженні нинішньої економічної політики, зокрема обмеження обміну валюти, обіцяє обвал до близько 12 гривень за долар.