У вівторок, 7 грудня, НБУ встановив офіційний курс долара на рівні 27,38 гривні. Всього за 1 місяць гривня втратила 4,9%.
До теми Сумні рекорди: як захистити свої гроші від інфляції
Чому долар росте
Основною причиною для знецінення гривні залишається небезпека повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Це відлякало інвесторів, які повиходили з українських ОВДП. Детальніше про це розповідаємо в матеріалі.
Ринок ОВДП
Як не дивно, але минулого тижня вихід нерезидентів з ОВДП не був основною причиною знецінення гривні, наголошує Анна Волуйчак.
За останній тиждень їх ОВДП портфель скоротився лише на 860 мільйонів гривень, що втричі менше показника за аналогічний період на тиждень раніше. Суттєво зменшився тиск на гривню з боку готівкового ринку – попит на валюту з боку населення почав скорочуватися.
Позитивною новиною для гривні є те, що до кінця 2021 року не планують великі погашення ОВДП старих випусків.
Облікова ставка НБУ
У четвер, 9 грудня, Нацбанк перегляне облікову ставку, яка зараз на рівні 8,5%. Аналітики, опитані 24 каналом, очікують, що НБУ підніме ставку до 9%.
Основна причина – інфляція, яка залишається високою й продовжуватиме бути ризиком для НБУ наступного року. Нацбанк послідує прикладу дуже багатьох країн і підвищить ставку, хоча чинний прогноз самого регулятора передбачає її незмінність наступні три місяці.
Анна Волуйчак додає, що перегляд облікової ставки додає спекулятивно налаштованим учасникам приводів для спроб зіграти на підвищення.
Інтервенції НБУ
Минулого тижня НБУ продав значно менше валюти, ніж тижнем раніше: всього
155 мільйонів доларів проти 630 мільйонів доларів.
Наприкінці тижня ринок вже балансувався переважно самостійно з мінімальним втручанням НБУ, що може свідчити про те, що новий збалансований рівень майже віднайдено і особливих коливань курсу вже може не бути.
Яким буде курс долара до 10 грудня
Цього тижня, цілком ймовірно, курс гривні може стабілізуватися. Щоправда, тренд все одно залишиться девальваційний.
Наближення до 27,5 гривні за долар, високий темп девальвації, який продемонструвала гривня, вимагають перепочинку та накопичення гривні для покупок.
- Віталій Мінько з Forex Club найближчим часом очікує волатильність в діапазоні 27,30 – 27,40 гривні за долар. А вже наступного тижня курс може опуститися до 27,50 гривні за долар.
- На погляд Анни Волуйчак з Юнекс Банку, торги на міжбанку проходитимуть в діапазоні 27,15 – 27,55 гривні за долар.
- Тарас Котович з ICU прогнозує коливання в межах все того ж коридору 27,00 – 27,50 гривні за долар. А подальший рух буде залежати від нерезидентів та
експортерів, що вже, мабуть, витратили отримані через відшкодування ПДВ
кошти.