Про це 24 каналу сказала народна депутатка, заступниця голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Роксолана Підласа. Вона пояснила, що у бюджет завжди закладається макроекономічний прогноз інфляції.
До теми Уряд очікує зменшення інтенсивності бойових дій: про що говорить бюджет-2023
Але, за її словами, реальний рівень інфляції залежить від багатьох чинників.
Зокрема, і від того, наскільки уряд буд звертатися по допомогу до Нацбанку та яку частину дефіциту НБУ профінансує. Адже уряд вирішив не відмовлятися від цього інструменту,
– зауважила Підласа.
Так, в макропрогнозі на 2023 рік закладений показник у 30% інфляції наприкінці року. "Тобто у грудні 2023 року сукупно за рік інфляція може скласти 30%", – додала вона.
На думку депутатки, в даній ситуації це є непоганим показником. "Але все ж Нацбанк буде намагатися стримувати інфляцію та друк коштів, щоб ціни не зростали катастрофічно, і ми не перейшли в гіперінфляцію", – вважає Підласа.
Вона сподівається, що гіперінфляції не відбудеться, бо в нас професійні команда НБУ, яка знає, як це контролювати.
Підласа розповіла про держбюджет-2023 року та інфляцію: відео
Що буде з інфляцією
У серпні 2022 року споживча інфляція в річному вимірі пришвидшилася до 23,8% в річному вимірі. До кінця поточного року НБУ очікує, що інфляція зросте до 31%.
Цікаво, що урядовий прогноз у 30% у 2023 році є доволі песимістичним порівняно з прогнозом регулятора. НБУ очікує, що наступного року інфляція скоротиться до 20%. Цьому сприятимуть:
- поліпшення інфляційних очікувань;
- налагодження логістики;
- поступове зростання врожаїв;
- зниження світової інфляції;
- жорстка монетарна політика НБУ.
Натомість висока вартість енергоносії та потреба в поетапному приведенні енергетичних тарифів для населення до ринкових рівнів не даватимуть інфляції скоротитися більш суттєво.