Україна є важливим гравцем на ринку ІТ-талантів

Як розповів 24 Каналу Ярослав Любінець, співзасновник SoftServe, Україна залишається на ринку IT-талантів важливим гравцем попри все. Все через те, що українські фахівці добре виконують свою роботу.

Читайте також Європейські техкомпанії втратили 400 мільярдів доларів вартості: війна в Україні серед причин

Ярослав Любінець

Співзасновник та голова Ради директорів SoftServe

Наші ІТ-фахівці добре працюють, насамперед в розробці нових продуктів, створенні інноваційних рішень, і цим вже встигли завоювати визнання клієнтів. До порівняння, ІТ-компанії з Індії чи азійських країн більше орієнтовані на підтримку великих систем, на об'ємні процеси.

Тому сценарій, коли більшість клієнтів повністю перейдуть працювати на інші ринки талантів – малоймовірний, якщо стан безпеки та інфраструктури не погіршиться значною мірою.

Крім того, за словами співрозмовника, після перемоги в Україну почнуть надходитиме чимало іноземних інвестицій.

  • Відтак, більше глобальних компаній відкриватимуть свої представництва, прийдуть нові технології та ідеї.
  • Більше українських ІТ-спеціалістів будуть обирати різноманітні локації для роботи та проживання. А отже конкуренція за таланти посилиться.

Як IT-бізнес готується до можливих блекаутів

За словами Ярослава Любінця, всі офіси SoftServe в Україні вже оснащені потужними промисловими генераторами. До прикладу, деякі з них були закуплені ще у 2014 році.

Ми сформували запаси деталей для їхнього ремонту на випадок, коли це буде потрібно, і закупили запасні мобільні генератори. Маємо також домовленості з постачальником пального, аби робота не зупинялась за жодних обставин,
– додає Любінець.

Мають офіси й по декілька незалежних каналів Інтернет. Старлінки теж. Тому перебої з електропостачанням поки не вплинули суттєво на роботу компанії.

Цікаво Клієнти йдуть, вакансій все менше: чи може Україна втратити ІТ через війну

Ба більше, центри розробки компанії знаходяться не тільки в Україні, але й в Польщі, Болгарії, Румунії, Мексиці, Колумбії та Чилі.