Кредит для України
Після багатомісячних дискусій про те, як використати прибутки, отримані від заморожених російських активів, цей план має отримати підтримку лідерів на саміті в Італії цього тижня. Країни "Великої сімки" нададуть Україні кредити, які будуть погашатися за рахунок прибутків, отриманих від заблокованих коштів у розмірі приблизно 280 мільярдів доларів США, більша частина з яких перебуває в Європі.
Читайте також Як змінився долар в банках та на чорному ринку за добу
Очікується, що ця угода забезпечить критично важливу підтримку для України в середньостроковій перспективі та допоможе задовольнити її фінансові потреби до 2025 року і надалі.
Детальніше про кредит
Кредити будуть структуровані по-різному на основі внутрішніх процедур кожного учасника. Кожен з них нестиме ризик за наданими позиками, якщо заморожені активи принесуть менше прибутку, ніж передбачалося.
Остаточні технічні деталі будуть узгоджені після саміту, зазначили співрозмовники. Допомога може бути використана для підтримки оборони, економіки та реконструкції України. Конкретні деталі угоди можуть змінитися, коли лідери зустрінуться в четвер.
Для G7 цей крок є сигналом для Росії, що вони готові підтримувати Україну в довгостроковій перспективі, оскільки війна не демонструє жодних ознак згасання.
Погашення кредиту залежить від того, чи залишаться активи іммобілізованими достатньо довго, щоб їхні несподівані прибутки змогли його погасити – цей процес займе кілька років. Лідери G7 неодноразово заявляли, що активи залишатимуться заблокованими доти, доки Росія не погодиться платити за відновлення України.
50 мільярдів доларів для України
Міністр фінансів Лінднер повідомив, що зараз триває робота над тим, щоб надати Україні 50 мільярдів доларів.
Хороші новини від G7: Ще 50 мільярдів доларів для України. Для цього ми використовуємо відсотки із заморожених активів — розумний інструмент, що демонструє Путіну нашу єдність,
– сказав він.
Він додав, що це "дуже допоможе Україні та зніме навантаження з бюджету".