Що впливатиме на курс

У розмові з 24 Каналом Тарас Лєсовий розповів, що на ринку різких та неочікуваних процесів чекати не варто. НБУ все ще не відмовився від режиму "керованої гнучкості", але є й інші фактори, які вплинуть на курс.

Читайте також Зараз чи наприкінці літа: коли купувати долар вигідніше

Тарас Лєсовий

Начальник департаменту казначейства ГЛОБУС БАНКУ

Міжнародна підтримка, в тому числі й фінансова, є досить вагомим аргументом для стабільності економіки. Адже Україна отримала потужну підтримку на Ukraine Recovery Conference 2024 в Берліні. Також до кінця місяця очікується чергова "порція" макрофіну від Єврокомісії та МВФ сумарно на 4,2 мільярда доларів. Ну і стратегічно, у перспективі вже 2025 року на ринок вплине ухвалене рішення G7 про кредит 50 мільярда доларів, який гаситиметься коштом заморожених активів країни-агресора.

Процес девальвації гривні зупинився, і очікується, що валюта стабілізується до кінця місяця. Ця стабілізація призведе до того, що гривня майже не зміниться порівняно з травнем. Крім того, було оголошено про зниження облікової ставки до 13% з метою стимулювання кредитування критично важливих секторів економіки.

Вочевидь інфляція буде більш помітною саме в другому півріччі (через зростання тарифів на електроенергію, дефіцит енергопостачання, що позначиться на активності бізнесу та очікуване липне збільшення акцизу на пальне). Проте за прогнозом Нацбанку інфляція, хоч і зросте, однак до кінця року вона буде в межах 5 – 6%, що збігається з прогнозом на 2024 рік,
– сказав він

Чого чекати від курсу

  • Коридори валютних коливань: міжбанк — 40 – 41 гривні за долар та 43 – 45 гривні за євро, готівковий ринок — 40 – 41,2 гривні за долар та 43 – 46 гривні за євро.
  • Поточні (щоденні) курсові коливання: міжбанк — до 0,2 – 0,3 гривні, комбанки — до 0,3 – 0,5 гривні, обмінні пункти — до 0,5 гривні.
  • Різниця між курсами купівлі та продажу: міжбанк — до 0,05 гривні за долар, до 0,1 гривні за євро, комерційні банки — до 0,5 – 0,6 гривні за долар, до 0,8 – 1 гривні за євро, обмінні пункти — до 0,6 – 1 гривні за долар, до 1 – 1,3 гривні за євро.
  • Різниця курсів купівлі: комбанки — 0,2 – 0,3 гривні за долар, 0,3 – 0,5 за євро, обмінні пункти — 0,3 – 0,5 гривні за долар, 0,5 – 0,7 за євро.
  • Різниця курсів продажу: комбанки — 0,1 – 0,2 гривні за долар, 0,2 – 0,3 гривні за євро, обмінні пункти — 0,3 – 0,5 гривні за долар до 0,5 гривні за євро.
  • Середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку — 0,3 – 0,5 гривні.
  • Середні курсові відхилення протягом тижня: до 2% від стартового курсу тижня.