Постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Ваграм Степанян заявив, що МВФ готовий оголосити про відкриття кредитної програми для України.
Дивіться також МВФ готовий надати Україні нову підтримку: які умови
Переговори між МВФ та українською владою були ефективними
Степанян повідомив, що місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Гевіном Греєм упродовж 8 – 15 березня провела політичні дискусії з українською владою у Варшаві. Предметом переговорів був запит Києва стосовно підтримуваної Фондом програми.
За представника МВФ, обговорення між фондом і українською владою були "продуктивними" й було досягнуто "значного прогресу" в узгодженні низки стратегій, які могли б стати основою майбутньої програми. Повідомляється, що обговорення повинні закінчитись найближчими днями.
Виділення допомоги обов'язково буде
Хоч в офіційній заяві МВФ сума не була вказана, у Financial Times з посиланням на власні джерела повідомляють, що МВФ завершує роботу над чотирирічною програмою кредитування України на суму 15,6 мільярда доларів. І що людина, близька до переговорів, стверджує що оголошення допомоги "неминуче".
Також видання повідомляє, що фонд оголосить про своє рішення вже за кілька днів.
Які були умови надання кредиту Україні
Для того, щоб отримати кредит від МВФ, Україна повинна була виконати 5 структурних завдань від фонду, зокрема:
- Розробити план щодо погашення бюджетної заборгованості у 2023 році та надалі;
- Затвердити концепції перевірки банків та підходи до стрес-тестів;
- Розробити план реформи системи соціального захисту для забезпечення адресної допомоги нужденним;
- Скасувати 2% "спрощенки" та поновити податкові перевірки та штрафи за невикористання касових апаратів;
- Затвердити нову наглядову раду "Нафтогазу України".
Українська сторона виконала всі 5 завдань. Проте остаточне рішення про виділення коштів ухвалює рада директорів. Наразі сторони узгоджують те, як Україна виконуватиме вимоги кредитної програми, зокрема боротиметься з корупцією. Також Україна та МВФ активно співпрацюють над угодою про безготівковий моніторинг, що теж є важливою складовою програми.