В МЕА також зазначили, що втрати пропозиції будуть набагато більше, ніж очікуване падіння попиту на 1 мільйон барелів на добу, викликане вищими цінами на паливо.

Читайте "Нові санкції будуть": у Великій Британії анонсували додатковий тиск на Росію

Ціна нафти 17 березня

  • Нафта сорту Brent коштувала 106,12 (+8,26%) долара за барель, станом на 19:12 за київським часом, згідно з даними сайту Investing.com.

Нагадаємо, що востаннє нафта коштувала понад 100 доларів за барель 4 березня, тоді за барель потрібно було віддати понад 118 доларів. Так ціна поновила рекордні показники вересня 2014 року.

  • WTI 102.44 (+7.79%) долара за барель станом на 19:12 за київським часом, згідно з даними сайту Investing.com. 4 березня також була оновлена рекордна ціна нафти й для цього сорту – майже 116 долара за барель.

Обидва контракти знизилися напередодні після несподіваного стрибка запасів нафти в США й ознак прогресу в мирних переговорах між Росією та Україною, зазначає видання Reuters.

Питання про те, наскільки російська нафта буде продовжувати коливатися, і невпевненість в тому, наскільки серйозним буде падіння попиту на нафту, будуть тримати енергетичні ринки в напрузі,
– вважає старший ринковий аналітик OANDA Едвард Мойя.

Настрої учасників ринку також дещо покращилися після того, як Китай оголосив про проведення політики стимулювання фінансових ринків та економічного зростання, в той час, як зниження числа нових випадків захворювання COVID-19 в Китаї породило надії на те, що влада зможе зняти заборони на поїздки й дозволити заводам відновити виробництво в містах, що знаходяться в умовах ізоляції.

Кабмін ухвалив важливі рішення щодо цін на пальне, бензин і дизель: дивіться відео