Знецінення гривні

У 2023 році середній офіційний курс, за даними Національного банку України, становив 36,57 гривні за долар. Проте до кінця року офіційний курс виріс до 37,98 гривні за долар.

Читайте також Що відбувається на ринку валют в середині січня

Впродовж 2023 року гривня знецінилася на 11,6% за середньорічним офіційним курсом, а порівняно з курсом на кінець попереднього року — на 3,7%.

За словами голови Фінансового Комітету Верховної Ради України Данила Гетманцева, курсові втрати гривні в умовах повномасштабної війни є помірними, а ситуація на українському валютному ринку відносно стабільна. Гетманцев підкреслив, що такий стан речей є результатом значної зовнішньої підтримки міжнародних партнерів, які за два роки надали Україні 73,6 мільярда доларів зовнішнього фінансування.

Це насамперед результат значної зовнішньої підтримки партнерами, які за 2 роки надали 73,6 млрд дол. зовнішнього фінансування, та послідовної стабілізаційної політики НБУ протягом воєнного стану,
— зазначив голова профільного комітету у Telegram.

Який курс гривні нині

Станом на ранок 4 січня, за даними "Мінфіну", купівля готівкового долара становить в середньому 38,2 гривні, а продаж – 39 гривень.

Купити євро можна в середньому за 42 гривні, а продати в середньому за 42,9 гривні.

Курс в обмінниках

  • В обмінниках купівля долара в середньому на рівні 38,17 гривні, а продаж – 39,25 гривні, за даними finance.ua.
  • Євро коливається на рівні: купівля – 41,85 гривні, а продаж – 43,02 гривні.

Курс на чорному ринку

  • На чорному ринку купівля долара в середньому на рівні 38,90 гривні, а продаж – 39,06 гривні.
  • Євро купують за 42,41 гривні, а продають за 42,75 гривні.

Що буде з доларом наступного тижня

Банкір Тарас Лєсовий у коментарі 24 Каналу розповів, що ближче до середини січня ситуація на валютному ринку відповідатиме започаткованим у листопаді – грудні трендам.

Реалізація стратегії "керованої гнучкості", завдяки якій регулятор збалансовує попит і пропозицію на міжбанку, при цьому обсяги валютних інтервенцій залежатимуть від попиту, і за підсумками січня навряд чи вони перевищать 2 – 2,5 мільярда доларів,
— зазначає Начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий.

За прогнозами банкіра, головною відмінністю від попереднього тижня можуть стати "коридори" допустимих коливань. Хоча ймовірно, що різких курсових змін не станеться.