Адже український банківський сектор має чималий потенціал для міжнародних інвесторів. Про це заявив Кирило Шевченко, голова Нацбанку.
Зверніть увагу Суддя Вовк допомагав Коломойському у справі "Приватбанку", – ЗМІ
Про приватизацію "Приватбанку"
Він сподівається, що частка держави у банківській системі поступово знизиться до 25%, це допоможе стати їй більш незалежною. Наразі цей показник сягає 55%.
Це, за словами Шевченка, може статися ще до 2026 року. "Сподіваємося, що найближчим часом міжнародні банківські групи придбають частки в наших держбанках", – додав він.
Й наголосив, що згідно з планами Нацбанку, скоро на продаж буде виставлено найбільший банківський актив України – "Приватбанк".
Вважаємо, що приватизація "Приватбанку", якому належить 20% українського банківського ринку, зацікавить найпрестижніших міжнародних інвесторів,
– наголосив Шевченко.
Коли завершаться судові процеси
Шевченко запевнив, що НБУ незмінно підтримує стратегію "Приватбанку" у судах з його колишніми власниками Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим.
Голова Нацбанку уточнив, що наразі триває приблизно 100 судових процесів. Ймовірно, їх вдасться завершити ще до кінця 2021 року.
"По суті, це наша ціль. Сподіваємося, судові справи будуть завершені, й ми зможемо зосередитися виключно на стягненні активів", – підсумував він.
Націоналізація "Приватбанку" й подальші події: коротко
- У 2016 році Україна націоналізувала "Приватбанк". Щоб врятувати банк, держава здійснила докапіталізацію на понад 155 мільярдів гривень.
- У листопаді 2019 року тодішній генпрокурор Руслан Рябошапка передав до НАБУ справу про виведення 117 мільярдів гривень із "Приватбанку" до його націоналізації.
- У 2021 році кільком колишнім високопосадовцям "Приватбанку" повідомили про підозри. Його ексглаву Олександра Дубілета підозрюють у нанесенні збитків на 8 мільярдів гривень.