Нові тарифи

Тариф на газ

Для українців продовжать діяти у лютому річний та місячний тарифи на газ. Якщо річний діятиме без змін до кінця травня, то місячну пропозицію постачальники традиційно оновили.

До теми Тарифи на газ у 2022 році: які зміни чекають українців

Також нагадаємо, що для постачальників, які стали клієнтами постачальника останньої надії, ще з грудня минулого року діятиме пільгова ціна у 7,99 гривні за кубометр газу.

Ціна пластикового пакета

З 1 лютого за поліетиленові пакети українцям доведеться платити. Їх вартість становитиме:

 • 2 гривні (без ручок та з бічними складками),
 • 2,5 гривні (з ручками та без бічних складок),
 • 3 гривні (з ручками та бічними складками).

Штрафи за ігнорування заборони

Звісно передбачені й штрафи, котрими каратимуть порушників. Тож за розповсюдження пластикових пакетів доведеться сплатити від 8,5 тисяч до 17 тисяч гривень, у разі повторного правопорушення – до 34 тисяч гривень.

Читайте "Цей народ не перемогти": як українці обходять обмеження щодо поліетиленових пакетів

Як супермаркети та ринки звикають до нових правил: дивіться відео

Нові правила в'їзду до Європи

Рада Європейського Союзу погодила нові рекомендації для туристів щодо в’їзду в країни ЄС. Зважатимуть на статусу людини, а не ситуації на регіональному рівні, за винятком районів, де вірус циркулює на дуже високому рівні, йдеться у повідомленні Ради ЄС.

З 1 лютого підставами для в'їзду на територію ЄС будуть рахуватись:

 • сертифікат про щеплення вакциною, схваленою на європейському рівні, за умови, що з моменту останньої дози пройшло не менше 14 та не більше 270 днів, або якщо турист має бустерне щеплення;
 • негативний результат ПЛР-тесту, який турист має отримати не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону, зазначимо, що також підходить і негативний результат експрес-тесту на антиген, який дійсний протягом 24 годин;
 • довідка про одужання із поміткою, що з дати першого позитивного результату тесту пройшло не більше як 180 днів.

У лютому змінились правила в'їзду на територію ЄС / Фото Shutterstock

Проте нові правила стосуватимуться не всіх й будуть виключення, мовиться про такі категорії:

 • мандрівники з особливим статусом, як от медичні працівники, дипломати, сезонні працівники, дослідники в галузі охорони здоров’я тощо;
 • люди, котрі подорожують за транскордонною маятниковою міграцією (щодня або щотижня перетинають кордон по дорозі на роботу і додому);
 • діти до 12 років.

Цікаво Уже чекають на туристів: назвали найгостинніші місця на планеті у 2022 році

Скорочення терміну дії COVID-сертифікатів

Європейська комісія 21 грудня скоротила термін дії COVID-сертифікатів з 12 до 9 місяців (тобто 270 днів). Нові правило почнуть діяти вже з 1 лютого 2022 року. Також Європейський центр з контролю та профілактики захворювань рекомендує бустерні дози вакцини проти COVID-19 через шість місяців після курсу вакцинації.

Сертифікат залишатиметься чинним на ще три місяці після згаданих шести, щоб це врахували під час проведення кампаній з вакцинації в країнах-членах ЄС, і їхні громадяни отримали доступ до бустерних доз препарату,
– йдеться у повідомленні Єврокомісії.

Відображення бустерних доз у COVID-сертифікаті

Також ЄС оновив правила відображення бустерних доз у COVID-сертифікаті. Якщо людина отримала два щеплення, а потім третє бустерне, у сертифікаті буде зроблена помітка 3/3. Якщо ж людині вводили однодозну вакцину або одну дозу дводозної вакцини, буде помітка 2/1.

Реєстрація на ЗНО

З 1 лютого 2022 року розпочнеться реєстрація участі у ЗНО для майбутніх абітурієнтів вишів. Триватиме вона до 30 березня цього року. Перше тестування заплановане на 23 травня, а останнє – на 17 червня. Графік проведення тестувань буде наступним:

 • 23 травня відбудеться тестування з фізики;
 • 25 травня – з хімії;
 • 31 травня – українська мова та українська мова та література;
 • 3 червня – математика та математика (завдання рівень стандарт);
 • 6 червня – іспанська, німецька, французька мови;
 • 7 червня – англійська мова;
 • 10 червня – історія України;
 • 14 червня – географія;
 • 17 червня – біологія.

З 1 лютого 2022 року в Україні розпочнеться реєстрація участі у ЗНО / Фото 24 каналу, Валентини Поліщук

Карантинні обмеження

Попри високий рівень захворюваності на ковід, міністр охорони здоров'я розповів, що загальнонаціонального локдауну в Україні не буде, навіть якщо 15 областей будуть червоними. Тож в Україні продовжить діяти адаптивний карантин.

Локдаун запроваджувати не будемо. Україна працює в адаптивному карантині, який довів свою ефективність у 2021 році, коли ми проходили хвилі,
пояснив Ляшко.

Разом з тим міністр порадив перейти на дистанційну освіту у навчальних закладах. Попри те, що початкові школи навіть в червоній зоні можуть працювати очно, в деяких містах учнів 1 – 4 класів перевели на онлайн-навчання. Серед міст, де школярів перевели на дистанційне навчання, опинились: Рівне, Херсон, Одеса, Львів, Чернівці, Житомир, Кременчук.

Більше про це Які області відправили учнів початкових класів на онлайн-навчання

Згідно з листом, МОН рекомендує:

 • у школах – організувати навчання для учнів 5 – 11 класів дистанційно щонайменше на два тижні;
 • у технікумах – організувати перехід на навчання за дистанційною та/або змішаною формою зі змінами розкладу занять;
 • у коледжах та вишах – запровадити дистанційне навчання від 27 січня до 25 лютого 2022 року.

Паперовий лікарняний

З 1 лютого в Україні перестануть видавати паперові лікарняні навіть в окремих випадках, про це йдеться на сайті МОЗ. Нагадаємо, що ще з 1 жовтня минулого року всі заклади охорони здоров'я почали видавати електронні лікарняні. Звичайно були виключення для у деяких випадках, проте з лютого вони втратять свою чинність.

З 1 лютого в Україні перестануть видавати паперові лікарняні / Фото Shutterstock