Таку думку він висловив в ефірі радіостанції "Ехо Москви", передає ИТАР-ТАСС.
Я проти всіх тих пропозицій, які звучали, тому що я не бачу можливості з розумними інвестиціями і в розумні терміни створити (у сферах продовольства і сільського господарства) потужну базу, яка дозволяла б не тільки забезпечувати імпортозаміщення, а й створювати експортний потенціал,
— сказав міністр.
Контрсанкціі, за його словами, — це не найкращий спосіб вирішення ситуації. Він нагадав, що поки Росія пішла на це тільки в одному секторі — секторі продовольства і сільського господарства.
Ми довго думали, як підвищити рівень забезпечення власним продовольством. І санкції (вирішення цієї задачі) допомогли. З цієї точки зору, рішення раціональне,
— сказав міністр.
Він додав, що це рішення було ухвалене в короткі терміни, що не дало галузі як слід підготуватися, "але ми готуємося зараз".
В інших секторах я цієї раціональності не бачу. Тому я не вважаю правильним поширювати санкції на інші сфери,
— заявив Улюкаєв.
Як відомо, у відповідь на санкції Заходу, Росія заборонила імпорт продуктів із цих країн. Таким чином, росіяни залишилися без європейських і американських овочів і фруктів, а також сирів, вина, м’ясних виробів, морепродуктів та іншого. Крім того, у вересні Росспоживнагляд заборонив ввезення до Росії всієї кондитерської продукції з України.
До слова, в Російській Федерації пропонують компенсацію за санкції. Держдума ухвалила в першому читанні законопроект про держкомпенсації російським громадянам і компаніям, що постраждали від нібито неправомірних рішень іноземних судів.