У 2022 році США наклали санкції на московську криптобіржу, щоб завадити росіянам уникнути фінансової блокади, запровадженої після повномасштабного вторгнення в Україну. Втім, за даними торгів і людей, знайомих з фірмою, Garantex стала основним каналом, через який громадяни країни-агресора переміщують кошти в Росію та вивозять їх з країни.
До речі У нападі ХАМАС на Ізраїль чітко видно російський слід: неспростовні докази від Буданова
Терористи, пов'язані з ХАМАС, отримали мільйони доларів через російську криптобіржу
За словами влади США, Garantex є засобом для відмивання доходів російських кіберзлочинців.
Зростаюча роль Garantex як глобального каналу для незаконних коштів була підкреслена цього місяця доказами того, що палестинські бойовики частково фінансували свої операції через криптовалюту напередодні атак в Ізраїлі 7 жовтня,
– йдеться в повідомленні.
Загалом цифрові гаманці, контрольовані палестинським ісламським джихадом, який приєднався до атак ХАМАС, отримали через цю криптобіржу частину в 93 мільйони доларів.
Окрім того, в Росії Garantex використовують для переведення рублів в інші валюти. Так, клієнти вносять рублі готівкою в офісах біржі, щоб отримати криптовалюту, переважно у формі стейблкоїнів. Далі їх можна вивести як традиційну валюту за кордон з мережі місцевих партнерів.