Нафта та газ у надійних сховищах
Як розповів прем’єр-міністра Дениса Шмигаля під час засідання уряду в Україні затвердили перелік споруд, де зберігатимуть резерви нафти та газу.
Читайте також Пальне здорожчає до 10 гривень через повернення ПДВ на довоєнний рівень
Це було одним зі стратегічних завдань уряду – накопичити у максимальній кількості енергетичні ресурси та надійно зберегти резерви як у воєнний час, так і в довгостроковій перспективі.
Затвердили перелік підземних споруд, де будуть зберігатися акумульовані нафта, газ, інші речовини та матеріали. Це дозволить облаштувати та підтримувати в належному стані надійні сховища, недосяжні для ворога та для інших загроз,
– розповів Шмигаль.
Нагадуємо, що новий сезон закачування газу в підземні сховища "Укртрансгазом" розпочався ще у квітні. Влада оцінила потреби "Нафтогазу" в імпорті газу на прийдешній опалювальний сезон у 2 мільярди кубометрів.
Якими будуть тарифи на газ в Україні
З 1 травня 2023 року по 1 травня 2024 року в Україні зафіксували тариф на газ на рівні 7,96 гривні за кубометр. До того часу вартість газу оцінювалася в ту ж суму. Ціна залишилася незмінною через продовження воєнного стану та економічну ситуацію в країні.
Ціна на газ для побутових клієнтів залишається незмінною. Це рішення було прийнято з урахуванням воєнного стану та економічної ситуації в Україні. Попри всю складність ситуації ми продовжимо тримати ціну палива для наших громадян на довоєнному рівні,
– розповів керівник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.