Майбутній індустріальний парк займатиме площу 40 гектарів. Виділена під нього територія — це рекультивовані землі ДП "Сірка", які через забруднення ніхто тривалий час не використовував.
Цей проект був розроблений у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 і має на меті підвищення доступності території для інвесторів.
Яворівський індустріальний парк має вигідне географічне положення. З одного боку, до об'єкта легко дістатись зі Львова, з іншого — він виграє завдяки розташуванню на кордоні з Євросоюзом. За 5 км від парку діє митний перехід "Грушів" і ще за 28 км — "Краковець".
Досі така стратегічно важлива частина прикордонного Яворівського району простоювала після закриття родовищ сірки. Однак на момент проведення прес-туру 3-го грудня тривав завершальний етап рекультивації цих деградованих земель.
Уже на сьогодні розроблені концепція та детальний план забудови індустріального парку. Однак і тут є певні ускладнення. До прикладу, ця територія потребує ремонту і будівництва доріг. Крім того, парк необхідно забезпечити зовнішніми інженерними мережами — тобто провести сюди воду, газ, електрику.
За задумом авторів плану, на площі розміром 40 га має поміститись до 12-и промислових підприємств і ще 1 або 2 логістичні центри.
Важливо, що виробництво повинне бути екологічно безпечне. Ця необідність спровокована як сьогоднішнім станом території, так і близьким розташуванням до природоохоронної зони. Саме у зв'язку з цим у парку будуть підприємства легкої промисловості, приладобудування та будівельних матеріалів. Ці напрямки не потребуватимуть значних затрат ресурсів і мінімально впливатимуть на довкілля.
З пріоритетними напрямками діяльності Яворівського індустріального парку під час презентації ознайомила координатор проекту Олена Бей.
За її словами, підприємства у першу чергу займатимуться виробництвом продукції, яка заміщатиме для України імпорт з країн Євросоюзу. Крім того, передбачене виробництво продукції для експорту у країни ЄС та надання логістичних послуг у контексті зовнішньоекономічного обороту між ЄС та Україною.
Представники місцевої влади запевнили також, що інвестори можуть розраховувати на сприяння з боку держави та місцевих органів влади.
Якщо ж говорити про інвестиційний клімат, то керівники українських підприємств у Яворівському районі вважають територію комфортною і безпечною для ведення бізнесу. До прикладу, протягом складного для економіки всієї країни 2014 року зростання промислової продукції у Яворівському районі склало 17,6%.
Зараз на території району успішно працюють великі підприємства, як українські, так і міжнародні. Найбільшими з них є ТзОВ "Снєжка-Україна", ТзОВ "Кормотех", ТзОВ "Провімі" та інші.