Дві третини світового збору зерен арабіки з м'яким смаком припадають на Колумбію, Бразилію та Перу – країни Латинської Америки. Про це нагадали у матеріалі фахівців агентства Bloomberg.
Кава кавою, але Золото може рекордно подорожчати: що відомо про причини зростання
Поширення коронавірусу в цих країнах із цілої низки причин (закриття банків, зменшення робочого часу, ускладнене пересування між державами та регіонами, страх інфікування) спровокувало дефіцит робочих рук для збору врожаю.
І якщо в Бразилії значна частина цього процесу механізована, то в Колумбії та Перу – ні: там каву частіше збирають вручну. І наразі немає людей, які б хотіли найматися на цю роботу.
Загроза нестачі робочої сили означає, що невеликий надлишок, очікуваний на наступний сезон, може зменшитися. Але запаси й зараз виснажилися, адже пандемія викликала хвилю панічних закупівель.
Наприклад, запаси необсмажених бобів у США показують спад вже шостий місяць поспіль. За даними березня вони на найнижчому рівні з квітня 2016 року. До того ж, біржові ціни на арабіку вже підскочили (наприклад, ф'ючерси в Нью-Йорку виросли на 16% за місяць).
І хоча закриття ресторанів і кафе по всьому світу може уповільнити загальне зростання попиту, все ж, вважають аналітики Bloomberg, люди не припинили любити каву. А отже і варити її вдома "казанами".
Тож невдовзі у світі можна очікувати дефіцит цього продукту – якщо у Латинській Америці не розв'яжуть проблему з нестачею робочих рук.
А що буде з українською економікою та скільки коштуватиме долар після коронавірусу – читайте в матеріалі 24 каналу.