Які тарифи можуть подорожчати
У листопаді тарифи на світло можуть зрости ще більше. Втім вартість за водопостачання та водовідведення, а ще за газ, не зміниться.
Читайте також Грітимуть не лише батареї, а й ціни: чи зросте тариф на тепло у листопаді
Відтак платити за тепло за встановленими цінами можна буде до наступного року, а саме до 15 квітня.
Крім того, у червні була спроба підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення, які з 2021 року не змінювалися. Однак цього не трапилося.
Тариф на електроенергію
Як заявляють в НКРЕКП, з 1 листопада 2023 року ціна за світло для непобутових споживачів зросте. Для декого тарифи зміняться:
- для клієнтів мереж ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі": за I клас напруги – 638,6 копійки за кіловат-годину з ПДВ, а II клас напруги – 704,8 копійки за кіловат-годину з ПДВ;
- для клієнтів мереж ПрАТ "ДТЕК Київські регіональні електромережі": I клас напруги – 661,5 копійки за кіловат-годину з ПДВ, II клас напруги – 790,8 копійки за кіловат-годину з ПДВ;
- для малих непобутових клієнтів мереж ПАТ "Укрзалізниця": I клас напруги – 668,9 копійки за кіловат-годину з ПДВ, II клас напруги – 843,4 копійки за кіловат-годину з ПДВ.
Тарифи на газ та тепло
В Україні продовжили покладання спеціальних обов'язків для учасників ринку природного газу, а отже ціни на газ залишатимуться без змін для населення.
- До 15 квітня 2024 року виробники тепла для населення платитимуть 7 420 гривень за тисячу кубометрів;
- для виробників тепла, які забезпечують бюджетні установити, вартість газу з ПДВ залишиться на рівні 16 390 гривень;
- а от для виробників тепла для промисловості ціна буде ринковою.
Побутові споживачі як і раніше палатимуть за кубометр газу з ПДВ – 7,96 гривні. Йдеться про послуги від "Нафтогазу", якими користуються понад 90% населення.
Водопостачання та водовідведення
Ще раніше Нацкомісія намагалася підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення. Однак ці спроби критикувалися як населенням, так і владою. Тому тарифи й надалі залишаються незмінними.