Адже торік Україна виробила 139 тис. т твердого сиру, з яких 56 тисяч тонн були експортовані до Російської Федерації. Загальний обсяг експорту становить 320 млн. доларів.
"60% нашої продукції їде до Росії. А це означає, що ціни на внутрішньому ринку, закупівельні ціни на сире молоко вони впадуть щонайменше на третину. І вони впадуть не в індустріальному виробництві молока, а впадуть у господарствах населення, що може прискорити вирізання худоби", - каже президент УКАБ Алекс Ліссітса.
Втім фахівці не вірять у такий розвиток подій. Як відзначають у Державній ветеринарній службі, Росспоживнагляд офіційно не надав інформацію щодо перевищення вмісту пальмової олії в українських сирах. Більше того підприємства, які звинувачують у низькій якості продукції, не експортують її до Російської Федерації.
"Тиск чиниться і він чиниться з боку України, і він чиниться можливо через російських своїх колег для того, аби внести знову сумбур у створення єдиного органу і щоб воно все залишилося так, як воно є на сьогодні. І щоб крайнього і відповідального у сфері безпеки і якості харчових продуктів знайти не можна було. Мабуть, це комусь вигідно", - припускає глава Держветслужби України Іван Бісюк.
Як відомо, в Україні якість продуктів контролюватиме єдиний орган. Кабмін вирішив створити його на базі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби. А до того часу, поки новостворений орган перебере на себе функції контролю, їх виконуватимуть фахівці санітарно-епідеміологічної служби.