Член Української платформи “Собор” Віталій Мельничук вважає, що прийнятий Верховною Радою закон про створення земельного банку та ініціатива прем'єр-міністра Азарова щодо відкриття в Україні китайських шкіл не є збігом обставин.
“Влада активно готується до великих китайських інвестицій, які для України в перспективі можуть мати непрості наслідки”, - вважає Мельничук.
За його словами, Китай особливо зацікавлений в напрямку сільського господарства та придбанням української землі. Як вважають експерти, він хоче зробити закупівлю у великих українських агрохолдингів, які мають у банку землі не менше 200 тисяч гектарів.
В майбутньому це може загрожувати Україні китайською економічною експансією. Вона має дві складові: торгівельну та кредитно-інвестиційну. Перша позначиться зростанням експорту китайських товарів в Україну. Коли ж Україні забракне валютних ресурсів, “на допомогу прийде” друга складова — кредити та інвестиції від Китаю.
"Ба гірше, бо логіка інвестицій Китаю веде до "завоювання" території не лише в економічному, а й в демографічному сенсі. Адже Китай часто вимагає, аби персонал, задіяний в їхніх проектах, завозився саме з Китаю. І тому китайські інвестиції можуть бути корисними Україні лише у випадку, якщо умови їх залучення будуть строго відповідати національним інтересам української, а не іншої держави" – вважає Віталій Мельничук.