Про це в ефірі 24 Каналу розповів експерт з енергетики Геннадій Рябцев. За його словами, енергетики змогли так перебудувати свою роботу, що темпи відновлення пошкоджених об’єктів стали більшими, аніж темпи їхнього пошкодження через обстріли.

Читайте також Відключення світла в Україні сьогодні: графіки та перелік міст

Енергосистема забезпечує усі потреби українців

Рябцев зазначив, що енергосистема України пошкоджена, але здатна забезпечити усі потреби споживачів в електроенергії та опаленні. Це свідчить про те, що Росія не досягла своєї мети.

Окрім того, було посилено українську протиповітряну оборону, підкреслив експерт з енергетики. Тепер далеко не кожен дрон або ракета зможуть влучати в об’єкти енергетики.

Як стверджує Геннадій Рябцев, енергетики змогли так перебудувати свою роботу, що темпи відновлення пошкоджених об’єктів стали більшими, аніж темпи їхнього пошкодження через обстріли.

Зараз маємо енергетичну систему як цілісний комплекс, який не припиняв синхронної роботи з енергетикою Європи. А це означає, що попри усі негаразди та аварійні відключення в окремих регіонах надавав споживачам електричну енергію з характеристиками, які відповідають якості електричної енергії у ЄС,
– заявив фахівець.

Експерт додав, що зараз система досить активно оновлюється. На місцях пошкоджених або зруйнованих об’єктів зводяться більш захищені та сучасні об’єкти енергетичної інфраструктури.

Рябцев про стан української енергосистеми: дивіться відео

Оновлення енергосистеми пришвидшить євроінтеграцію

Геннадій Рябцев пригадав: раніше усі говорили про те, що в Україні низькоефективні теплові станції, які забруднюють навколишнє середовище. Саме їх вважали перешкодою для вступу в Євросоюз.

"Пошкоджені об’єкти мусять відновлювати. А це означає, що вони мають бути такими, як вимагає ЄС. Це пришвидшить нашу євроінтеграцію не лише в енергетичній, але й у політичній та економічній сферах", – переконаний експерт.

Що робити, коли нема світла

Як підготуватися до відключень світла / Інфографіка 24 каналу

Що робити, коли нема електрики

  • У Мінреінтеграції оприлюднили низку порад, як діяти при відключеннях електроенергії. Насамперед слід відключити електропобутові прилади. Також потрібно бути обережними при використанні свічок та сухого спирту. Якщо ви перебуваєте на вулиці, не варто наближатися ближче 5 – 8 метрів до обірваних або провислих дротів.
  • Крім того, українців просять зменшити споживання електроенергії під час вечірнього періоду з 17 до 23 години. Слід обмежити використання потужних електроприладів: пральних машин, бойлерів, прасок, електроплит, обігрівачів тощо. Також не варто вмикати одночасно кілька потужних електроприладів.