Що потрібно робити

Як розповів 24 каналу експерт енергетичних програм центру Разумкова Максим Білявський, найголовніше, що потрібно зробити для стабільної роботи енергосистеми України, це не варто розганяти паніку і "зраду".

Читайте також Кредит у біткойні: чи вигідніший він за традиційну позику

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм центру Разумкова

В умовах війни, можливих нових загроз і викликів для енергосистеми варто утриматись від публічних коментарів і оцінок щодо масштабів уражень. Це може нашкодити енергетикам і в цілому державі. Це стосується і журналістів, і експертів, і простих громадян. Варто дотримуватись інформаційної гігієни. І ось чому. Одна з цілей ворога – посіяти паніку, хаос серед населення. Тому перш за все треба зберігати спокій.

Енергосистема України гнучка

За певного регулювання, в тому числі і обсягів споживання, енергосистема України дає можливість підтримувати роботу критичної інфраструктури – лікарень, органів влади, військових об’єктів. Вона досить гнучка.

Максим Білявський наголошує, що українці повинні довіритись енергетикам, як Збройним силам України.

Головний посил для громадськості наступний: балансування енергосистеми України після чергових можливих руйнувань відбуватиметься максимально оперативно і ефективно. Хочу запевнити співвітчизників у тому, що і ці труднощі ми подолаємо. Вони не є надто критичними для енергетичної галузі України. Після нетривалих відновлюваних робіт життя повертається у звичайний режим,
– запевняє експерт.

Проте, зараз мова йде лише про ті області, що далеко від лінії фронту.

Цікаво Опалювальний сезон незабаром стартує: яким він буде в умовах обстрілів

Шкода від ударів по енергосистемі

Міністр палива та енергетики України у 2005 – 2006 роки Іван Плачков розповів 24 каналу, що руйнування нашої енергосистеми складає 30%, що немало.

  • На сьогодні, в Україні вже не має віялових відключень, це свідчить про високу організованість та професіоналізм українських енергетиків.
  • Іван Плачков звертає увагу власників будинків, а також мешканців багатоквартирних будинків – якщо трапиться так, що опалення не буде у мінусову температуру, то потрібно організувати злив води із труб, аби вони не замерзли. Навіть, якщо тепло з’явиться – його буде вкрай важко подавати до споживачів.
  • Росіяни також пошкодили унікальне обладнання, виготовлення якого триватиме 3-4 місяці.