Як отримати пакунок малюка
У натуральній формі
Отримати пакунок малюка можна у закладі охорони здоров'я при народженні дитини. Якщо ж у закладі немає пакунка, то новоспечені батьки можуть його отримати у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за місцем проживанням. Для цього потрібно подати відповідну заяву.
Актуально Підгузки, іграшки та одяг: що входить у "пакунок малюка" 2023 року
Там же можуть отримати пакунок й батьки, що народили малюка за межами України, або ж на тимчасово окупованій території.
Як подати заяву на отримання пакунка малюка
Написати заяву та додати до неї копії (фотокопії) наступних документів: свідоцтво про народження дитини, або документ, що підтверджує факт народження дитини, якщо малюка народили поза закладом охорони здоров'я.
У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України – копії виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально.
Пакунок малюка у грошовій формі
Щоб отримати пакунок малюка у грошовій формі можна відправити заяву фізично через пошту до відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, або ж через е-Малятко. До заяви потрібно додати також документ, що засвідчує народження малюка, як і у випадку з отриманням пакунка у натуральній формі.
Для призначення грошової компенсації під час надання послуги через е-Малятко отримувач надає необхідні для отримання такої компенсації відомості із зазначенням бажання отримати грошову компенсацію, повідомляє про відмову матері, або батька, інших родичів, усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків тощо від отримання одноразової натуральної допомоги на користь грошової форми та зазначає спеціальний рахунок.
Читайте також Виплати при народженні дитини у 2023 році
Грошова допомога при народженні дитини
Оформити грошову допомогу, окрім пакунка малюка можливо протягом 12 місяців з дня народження дитини, та протягом періоду дії карантину і ще одного місяця після його завершення. Виплата оформлюватиметься на одного з батьків або опікунів, з яким постійно проживає малюк.
Зараз розмір допомоги при народженні дитини складає 41 280 гривень. Одноразово допомога виплачується в сумі 10 320 гривень, решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 гривень на місяць.
Для оформлення допомоги онлайн потрібно:
- Зареєструватись чи авторизуватись у кабінеті електронних послуг Міністерства соціальної політики.
- Заповнити онлайн-форму на отримання послуги та накласти електронний підпис.
- Заповнена заява автоматично відправляється до органів соціального захисту.
- Не пізніше ніж наступного дня після отримання заяви органом соціального захисту вам призначать допомогу (у разі правильно заповненої форми).
Оформити допомогу офлайн
Для оформлення допомоги офлайн, потрібно звернутись до органу соціального захисту чи ЦНАПу за місцем проживання та необхідно подати такі документи:
- заяву одного з батьків,
- свідоцтво про народження дитини,
- особовий банківський рахунок для соціальних виплат,
- опікунам – рішення суду про встановлення опіки,
- документи, що засвідчують народження дитини (у разі народження дитини за межами України).