Хто може отримати виплату
Зокрема, якщо поранення було отримане безпосередньо під час виконання бойового завдання, то військовослужбовець може розраховувати на декілька видів виплат.
Читайте також Соціальні виплати: АМКУ пропонує, щоб виплати здійснювались також через приватні банки
Це може бути грошове забезпечення військовослужбовця, виплата так званих бойових, тобто додаткової винагороди в сумі 100 тисяч гривень або ж одноразова грошова допомога, згідно зі ст. 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їхніх сімей".
За словами адвоката і юриста Ario Law Firm Антона Діденка, виплата "бойових" здійснюється за період перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я.
Якою може бути виплата за поранення
Розмір виплати залежить від того, наскільки тяжким було поранення:
- 400-кратний розмір прожиткового мінімуму, у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності I групи. У 2023 році ця сума становить 1 073 600 гривень.
- 300-кратний розмір прожиткового мінімуму, у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності II групи. Тобто, 805 200 гривень у 2023 році.
- 250-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності III групи. Це 671 000 гривень у 2023 році.
Додамо, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 2023 році становить 2 684 гривні.
У разі отримання військовослужбовцем поранення під час виконання ним обов’язків військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення йому інвалідності, розмір виплати визначений постановою Кабінету міністрів України від 25 грудня 2013 р. № 975, та може становити 70-кратний розмір (187 880 гривень) або 50-кратний (134 200 гривень) розмір прожиткового мінімуму,
— пояснює Антон Діденко.
Як отримати виплату
Щоб оформити виплату, військовослужбовець має звернутися до начальника Центральної військово-лікарської комісії Збройних сил України чи до начальника Регіональної штатної військово-лікарської комісії.
Для цього потрібні такі документи:
- Звернення або заява щодо проведення військово-лікарської комісії.
- Паспорт громадянина України та його завірена копія.
- Особисто написана заява про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з пораненням чи інвалідністю.
- Копія документа, що підтверджує причини та обставини поранення, який доводить, що військовий отримав ушкодження на полі бою, а не завдав його сам собі.
- Висновок медико-соціальної експертної комісії, що підтверджує втрату працездатності та рішення відповідної військово-медичної установи щодо визнання поранення.
- Висновок медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності.
- У разі належності до рядового чи сержантського складу, потрібен військовий квиток та його завірена копія, а також довідка про проходження військової служби.
- Для офіцерів — посвідчення або військовий квиток офіцера запасу та його копії і витяг з послужного списку.
- Всі наявні медичні документи, що охарактеризовують стан здоров'я до вступу на військову службу, під час її проходження та після звільнення.
- Документи військово-лікарської експертизи: свідоцтво про хворобу, висновок військово-лікувальної комісії, оригінали та їх завірені копії.
- Довідка про обставини травми або її завірену копію та/або завірену копію Акта про нещасний випадок.
- Посвідчення учасника бойових дій та його завірену копію.
- Якщо ви приймали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС або постраждали від Чорнобильської катастрофи, пред'явлення посвідчення та його завіреної копії.