Зокрема, розповів про цілі уряду. Деталі читайте далі.
Дивіться також Навчання мовами ЄС для нацменшин в Україні: які освітні зміни пропонують
Лісовий пояснив зміни до законодавства про освіту мовами нацменшин
Дві основні цілі уряду такі:
- забезпечити можливість для безперервного вивчення державної мови представниками нацменшин;
- гармонізувати українське законодавство з нормами ЄС (де представники нацменшин мають право здобувати освіту рідною для них мовою).
Зміни стосуються лише спільнот, мови яких є офіційними мовами ЄС. Російська такою не є,
– наголосив Лісовий.
Так, на сьогодні пропонують визначити перелік предметів, а не кількість відсотків дисциплін, що мають обов'язково викладати державною мовою. До цього переліку увійшли предмети, пов'язані з вивченням української мови, української літератури, історії України та захисту України.
Українська мова та історія України також є обов'язковими предметами для ДПА в 11 класі, яке відбуватиметься у форматі ЗНО. Отже, необхідно володіти державною мовою та знати історію України,
– акцентував міністр.
Чи дотримуються школи рекомендацій
Натомість школи можуть самостійно зараз визначити, які навчальні предмети зараховувати до відсотка вивчення українською мовою в базовій освіті. На жаль, за словами посадовця, є чимало випадків, коли такими предметами роблять фізкультуру або трудове навчання, а не історію, математику чи фізику.
Натомість у старшій школі учні різко повинні перейти на вивчення навчальних предметів із відповідною термінологією специфічних галузей, яку вони раніше не вчили. А це унеможливлює якісне опанування матеріалу, додав міністр.
Володіти державною мовою та знати історію України – обов'язок кожного громадянина. В умовах війни, яку веде проти нас рф, це також наш захист і фактор успіху. Ми захищаємо і продовжимо захищати свій український простір разом із свободою,
– резюмував міністр освіти.