"За" дане рішення проголосували 265 депутатів України. Тож, згодом молоді громадяни зможуть отримати за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів пільгові довгострокові кредити для здобуття освіти у закладах професійного предвищої та вищої освіти, пише УНІАН.
Цікаво Як вступатимуть українські випускники у 2020 році: відео
Якою буде ставка по кредиту
Молодь, яка не має дітей, сплачуватиме кредит з відсотковою ставкою у розмірі 3% річних від суми заборгованості по кредиту.
А ті громадяни, які мають одну дитину, звільнятимуться від сплати відсотків за користування кредитом. Вже ті, хто має двох дітей, за рахунок бюджетних коштів зможуть погасити 25%, а трьох і більше дітей – 50 відсотків суми зобов'язань за кредитом.
Порядок надання пільгових довгострокових кредитів
Його визначатиме Кабінет міністрів України. Але, відповідно до законопроєкту, для учнів і студентів денної форми навчання, які навчаються в закладах загальної середньої, професійної предвищої, вищої освіти, гарантуються протягом року пільги на проїзд по території України залізничним, автомобільним, міським (крім таксі) транспортом.
Хто вважається молоддю? За законом, молодь – це громадяни України, іноземці та особи без громадянства віком від 14 до 29 років, які перебувають в Україні на законних підставах. А молода сім'я – це сім'я, вік членів якої не перевищує 35 років.
Створення Молодіжного фонду і ради
Законопроєкт також передбачає створення Українського молодіжного фонду, який є державною установою. Наглядова рада Фонду формуватиметься у складі 8 осіб, з яких по одній людині визначають президент України та комітет Верховної Ради. Двох членів фонду визначає центральний орган виконавчої влади, ще чотирьох – обиратиметься з-поміж молодіжних і дитячих громадських об'єднань, органів студентського самоврядування тощо.
Окрім того, документом передбачено створення консультативно-дорадчого органу – Молодіжної ради. Вона здійснюватиме підготовку і вноситиме пропозиції, висновки, рекомендації по розв'язанню питань молоді тощо.