Очільник МОН Оксен Лісовий розповів, що на втілення реформи потрібно 1,5 мільярда гривень, які передбачали на 2022 рік. Але через війну ці гроші скерували на оборону країни.
Читайте Міністр освіти розповів, яка у нього зарплата і скільки мають отримувати вчителі
Яка доля чекає на реформу НУШ
Посадовець розповів, що на 2023 рік у бюджеті також не заклали кошти на НУШ. А ці гроші потрібні для підвищення кваліфікації вчителів, оснащення лабораторій, друк підручників. Також потрібно від 100 до 500 мільйонів гривень на компенсацію втраченого обладнання. Сума витрат на відновлення навчальних закладів зростає, адже тривають бойові дії.
Щоб продовжити втілення НУШ, потрібно розробити систему і забезпечити навчання вчителів-предметників. Бо реформа без вчителя нічого не варта. Проте водночас маємо і переосмислити її суть,
– заявив міністр.
І додав, що зараз потрібно враховувати виклики війни. Автори реформи НУШ і вчителі-практики згодні враховувати досвід і нові реалії, внести корективи і якомога швидше запускати все в роботу.
Також Лісовий заявив, що уряд чує і розуміє потреби дофінансування сфери освіти. При цьому міністр уточнив, що дефіцит державної субвенції на зарплату вчителям становить понад 8 мільярдів гривень. І ці гроші теж треба знайти.
До теми Оксен Лісовий розповів, коли вчителям та викладачам підвищать зарплату
Що відомо про НУШ в Україні
- Нова українська школа – це головна реформа МОН під керівництвом ексміністерки Лілії Гриневич.
- Мета НУШ – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.
- Впроваджувати її почали з учнів перших класів. Так, у 2018 році нові стандарти тестували у 100 школах по всій країні.
- У 2018 – 2019 навчальному році українські першокласники почали навчатися за новою системою.
- Реформу запустили й у 5 – 9 класах.
- Реалізація проєкту розрахована на 2021 – 2027 роки у три етапи.