Водночас кандидат медичних наук та медблогер видання MedGoblin Андрій Сем'янків, який раніше працював анестезіологом, спростував цей "науковий факт".

Важливо В Україні змінять критерії до відбору підручників для шкіл: Рада ухвалила законопроєкт

За його словами, авторам підручника до вподоби псевдонаука у виконанні Месмера, який популяризував гіпноз і говорив про чудодійну силу магнітів. Так, у "Природознавстві" на сторінці 60 стверджують, що магніти збільшують опірну здатність організму до хвороб.

“Магнітні явища використовують у медицині. Наприклад, магнітотерапія – безболісна процедура, користь від якої відчутна. Під дією магнітних сил зростає опірність організму різним захворюванням", – йдеться в підручнику.


Антинаукова маячня про магніти у підручнику / Скриншот з підручника

Проте Андрій Сем'янків спростовує цю тезу, посилаючись на дослідження.

Для всіх, хто чекає завершення інтриги, спішу повідомити, що магнітотерапія – бездоказова маячня. Ну не працює вона (навіть, якщо в кабінеті фізіотерапії на вас вішають "патужний совєцький магніт воєнной разработкі". Не працює і все,
– пише медик.

Сем'янків наголосив, що автори підручника також впевнені у тому, що від фаз місяця залежить енергійність та поведінка людей. Мовляв, у дні повного місяця деякі люди стають сварливі та знервовані.

"Вам буде смішно, але, насправді, це теж досліджували, і це – неправда. Неосвічених людей і так багато, то для чого множити їх кількість в школах?", – додає він.

Читайте також Скандал навколо шкільного курсу "Основи сім'ї": чому збунтувалися батьки

Зазначимо, що підручник з природознавства для 5 класу був виданий 2013 року, а авторами підручнику є Ольга Ярошенко та Валентина Бойко. Цю навчальну літературу рекомендувало Міносвіти.

До слова, у підручнику з хімії для 9 класу писали, що сода має профілактичні та лікувальні властивості при онкозахворюваннях. Інформацію взяли із сайту Всеукраїнської асоціації пенсіонерів, лікарі цю інформацію спростовують.