Про це сайту "24" повідомив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, коментуючи ухвалення сесією ПАРЄ резолюції, в якій Росію визнано агресором і винною в окупації Донбасу.
Війна в Сирії і розуміння того, що все-таки не можна забувати про Україну, для депутатів ПАРЄ стали основою для підтримки нашої країни. Треба, звичайно, враховувати активну позицію нашої делегації і дипломатії,
– зазначив політолог.
При цьому, на його думку, невідомо точно, як відреагує Росія на таку резолюцію, що не має прямих правових наслідків.
Швидше за все, в притаманному Кремлю стилі – відповідь буде в грубій, образливій манері. Вочевидь, буде заява МЗС РФ, де висловлять свою незгоду. Водночас, на його переконання, ухвалення резолюцій не стане приводом для агресивних дій Москви – це більше дипломатична гра.
Зараз на Донбасі відбувається чергове загострення, але з рішеннями ПАРЄ немає прямого зв'язку. Посилюючи ескалацію на сході України, Росія таким чином впливає не на ПАРЄ, а на Францію і Німеччину – головних переговірників від Євросоюзу, і на США, яких лякають новою війною. В ПАРЄ Росія працює іншими методами. Там підгодована дипломатія, особисті контакти. Вони працюють у кулуарах з потрібними людьми,
– зауважив Фесенко.
Нагадаємо, ПАРЄ 12 жовтня ухвалила дві резолюції, в яких закликала Росію "відкликати свої війська з території України та припинити військове постачання сепаратистів", а також продовжити економічні санкції.
Раніше президент ПАРЄ іспанець Педро Аграмунт заявив, що наполягає на тому, що асамблея має зробити все необхідне для повернення до пленарної зали представників Росії, які залишили ПАРЄ через санкції. Українська делегація у відповідь висунула вимогу його відставки.
Читайте також: Резолюції ПАРЄ: зрозуміло про ухвалені рішення і їх значення для України