Знавці радять пити пиво з кухлів, адже лише тоді можна сповна відчути смак напою. Якщо, приміром, пити з пляшки, через вузьку горловину пиво не потрапляє однаковою мірою на всі смакові рецептори язика. У країнах з високою культурою споживання, більшість продукції реалізують, як правило, на розлив, і лише невелику частину закорковують у пляшки.
Хвацькі маркетологи давно "розкусили" ще один секрет – важливий не лише вміст посудини під пиво, а й форма. Кухоль прямої циліндричної форми середньостатистичний відвідувач бару спустошує помітно довше, ніж кухоль такого самого об’єму розширений доверху. Британські вчені дійшли висновку, що людині просто важче на око визначити пропорцію випитого пива в посудині неправильної форми. До слова, страх перед порожнім пивним кухлем навіть має спеціальний термін – соноселікафобія.
Читайте також: Історія пива: з чого варили напій найдревніші народи
Ця дивакувата фобія напевно не загрожує з малайзійським кухлем-гігантом: його висота – майже два метри, а об’єм – близько 2800 літрів.
Для повсякденного вжитку фахівці рекомендують посудини з натуральних матеріалів – скла, кераміки, дерева, на противагу металевим чи пластиковим ємкостям, які поповнюють розлите в них пиво своїм багатим хімічним складом. У давнину пиво пили з різних посудин, іноді екзотичних, виготовлених зі шкіри чи каменю, а у випадку древніх германців – навіть з черепів убитих у бою ворогів.